Favorit Hirscher mal naopak okuliare, na konci veľa nevidel

O súčasnom stave rakúskeho mužského slalomu svedčí fakt, že napriek faux pas s okuliarmi bol Hirscher v 1. kole najlepším spomedzi domácich reprezentantov.

SCHLADMING 26. januára (WebNoviny.sk) – Až 22. miesto domáceho favorita Marcela Hirschera (26) po 1. kole v rakúskom Schladmingu bolo šokom pre 40 000 divákov v cieľovom priestore najprestížnejšieho slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov.

Hirscher zaostal za najrýchlejším mužom 1. kola Nemcom Felixom Neureutherom o priepastných 2,59 s, čo v podaní tohto štvornásobného držiteľa veľkého glóbusu za celkový triumf v SP vôbec nie je zvyčajné. Vskutku bizarný je však dôvod, ktorý zabránil víťazovi 17 slalomov vo Svetovom pohári absolvovať lepšiu jazdu. Boli ním lyžiarske okuliare, ktoré mal zle nastavené – sklami dovnútra a nie zvonku. Ešte na začiatku jazdy mu to až tak neprekážalo, ale s blížiacim sa koncom videl toho čoraz menej.

Nikdy by som si nepomyslel, že môže nastať taká situácia, že okuliare budú nastavené sklami dovnútra a vonku potiahnutou stranou. Nikdy som si to pred pretekmi nekontroloval a neurobil som to ani teraz. Stosedemdesiatkrát to bolo správne nastavené, teraz nie. Nemalo sa to stať, tento deň sa mi nevydaril,“ povedal sklamaný Hirscher po 1. kole pre ORF. Druhý muž priebežnej celkovej klasifikácie SP obrazne ešte nemusí hádzať flintu do žita, keďže postúpil do 2. kola a môže sa výrazne posunúť vpred. Na pódiové miesta však zrejme môže zabudnúť.

O súčasnom stave rakúskeho mužského slalomu svedčí fakt, že napriek faux pas s okuliarmi bol Hirscher v 1. kole najlepším spomedzi domácich reprezentantov. Do 2. kola okrem neho postúpili ešte Manuel Feller (24./+ 2,74 s) a Marc Digruber (25./+ 2,77 s). Druhé kolo má začiatok o 20.45 h.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. januára 2016

Odporúčané články