FC Spartak Trnava opúšťa aj prezident klubu Keketi, zdravotné problémy ho prinútili rozmýšľať inak

394485_dusan keketi 676x451.jpg

TRNAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Prezident FC Spartak Trnava Dušan Keketi sa rozhodol odstúpiť zo svojej funkcie. Informuje o tom portál trnavskyhlas.sk.

Po majiteľovi a hlavnom akcionárovi Vladimírovi Poórovi, generálnom manažérovi Pavlovi Hoftychovi a trénerovi Radoslavovi Látalovi je to už štvrtý popredný predstaviteľ úradujúceho slovenského majstra, ktorý po novom roku nebude pokračovať v trnavskom klube.

„Interne sa v klube vie už dlhší čas, že aj ja k 31. decembru 2018 končím vo svojej funkcii. V priebehu jesene mi zistili určité zdravotné problémy, a to ma prinútilo rozmýšľať inak. Zdravie je aj pre mňa prednejšie ako všetko ostatné. Oznámil som majiteľovi klubu a spolupracovníkom, že po skončení jesennej časti ligy ukončím svoje pôsobenie v klube zo zdravotných dôvodov,“ vyjadril sa 67-ročný Keketi (nar. 24. marca 1951) v rozhovore pre web trnavskyhlas.sk.

Niekdajší výborný brankár zároveň priznal, že chcel uzavrieť svoje účinkovanie v Spartaku už skôr: „Vo funkcii som chcel skončiť už po minulej sezóne, po zisku majstrovského titulu. Keď som totiž prichádzal do trnavského klubu ako funkcionár, mal som len jedno tajné želanie – získať majstrovský titul. Podarilo sa a ja som tým považoval svoju misiu za naplnenú. Získal som pre Spartak tri federálne tituly ako hráč a jeden ako funkcionár, tento primát mi už nikto nikdy nezoberie. Som o tom presvedčený a som na to nesmierne hrdý. Chcel by som preto aj týmto poďakovať majiteľovi klubu pánovi Poórovi, že mi dal možnosť a dôveru pracovať v klube a aj splniť si tak svoj sen. Bol som si v tom čase vedomý, že sa nám podarilo niečo výnimočné, na čo sa v Trnave čakalo strašne dlho a zároveň som vedel, že zopakovať to bude nesmierne náročné. Napĺňalo ma hrdosťou to, že sme dosiahli niečo, čo sa zapíše do histórie trnavského klubu zlatým písmom. Zisk majstrovského titulu som považoval za vrchol svojej práce pre klub ako funkcionár a aj podľa hesla ´v najlepšom je treba skončiť´ som chcel svoje miesto uvoľniť pre iných, ktorí by boli možno lepší, možno väčším prínosom pre klub do budúcnosti. Napriek tomu som sa po rozhovoroch s majiteľom klubu a spolupracovníkmi rozhodol pokračovať vo funkcii ešte jednu sezónu. Presvedčili ma ich argumenty, aby som zostal kvôli, po dlhej dobe, opätovnej účasti klubu v Lige majstrov, čo som chápal aj ako odmenu za päťročnú prácu pre klub.“

Za Spartak v mladosti chytal

Niekdajší československý reprezentant skonštatoval, že jeho ukončenie účinkovania v FC Spartak nesúvisí s odchodom Vladimíra Poóra z trnavského futbalu. Abdikácia na funkciu prezidenta klubu podľa vyjadrenia Keketiho nemá súvis s poslednými udalosťami a blížiacimi sa odchodmi Pavla Hoftycha i Radoslava Látala na konci tohto roka.

„To v žiadnom prípade. Moje rozhodnutie skončiť vo funkcii som oznámil interne v klube dávnejšie, a preto za tým nemožno hľadať žiadnu súvislosť. O mojom rozhodnutí vedeli už dlhšie aj niektorí ľudia z môjho okolia, ale nepovažoval som za potrebné túto informáciu širšie zverejňovať alebo medializovať, nakoľko ide o moje osobné rozhodnutie a nemá nič spoločné s klubom. Pokiaľ ide o pánov Poóra, Hoftycha a Látala, rešpektujem rozhodnutie každého z nich. Je to ich osobné rozhodnutie, aj keď nemusím s nimi súhlasiť.“

Pre Dušana Keketiho nie je ľahké opustiť trnavský klub, za ktorý v mladosti chytal. „Posledných 5,5 roka je pre Spartak po športovej stránke najúspešnejším obdobím od čias majstrovskej éry klubu z konca šesťdesiatych a začiatku sedemdesiatych rokov. Netvrdím to len ja, ale potvrdzujú to aj štatistiky. Tie sa nedajú oklamať a nepodliehajú subjektívnym hodnoteniam. V priebehu tohto obdobia sme hrali trikrát Európsku ligu s postupom minimálne do 3. predkola, raz až do play-off. Pre klub sme vybojovali po 45 rokoch majstrovský titul, prešli sme cez tri predkolá Ligy majstrov až do play-off Európskej ligy a odtiaľ až do skupinovej fázy tejto súťaže. Do národného koeficientu sme získali pre slovenský futbal viac bodov ako všetky ostatné slovenské kluby za posledné roky spolu,“ zdôraznil Keketi.

Ako bude klub fungovať je otázne

Podľa Keketiho si treba uvedomiť aj to, že keď prichádzal do klubu v lete 2013, tak sa Trnava v sezóne predtým zachránila v lige v poslednom kole v Prešove.

„A dostavba nového štadióna v Trnave je už ako čerešnička na torte. To sú úspechy, ktorými sa nemôže pochváliť žiadny iný klub u nás v tomto období. Opakujem, až do smrti budem nesmierne hrdý a šťastný, že som mohol k tomu prispieť a byť pri tom, bez ohľadu na to, čo si kto o tom myslí,“ doplnil Keketi.

Ešte stále prezident FC Spartak Trnava uviedol, že nemá predstavu, ako bude fungovať klub od začiatku budúceho roka.

„Jedno viem však isto. Je potrebné urýchlene nájsť nových ľudí na funkcie, ktoré majú byť od januára novoobsadené. Ide totiž o veľmi dôležité posty, bez ktorých nemôže klub vôbec fungovať. Či už po stránke športovej alebo právnej a legislatívnej. Budem týmto novým ľuďom silno držať palce a chcem im už teraz zaželať, aby sa im podarilo v nasledujúcich rokoch po športovej stránke udržať klub minimálne na takej úrovni ako posledných päť rokov alebo ešte vyššej. Mrzí ma len, že odchádzam z klubu v čase, keď sa dostal, nie vlastnou vinou, do takejto ťažkej situácie,“ dodal Dušan Keketi.

Viac k témam: Dušan Keketi, FC Spartak Trnava, Pavel Hoftych, Radoslav Látal, Vladimír Poór
Zdroj: Webnoviny.sk – FC Spartak Trnava opúšťa aj prezident klubu Keketi, zdravotné problémy ho prinútili rozmýšľať inak © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články