Federálny rezervný systém je väčší problém ako Čína, Trump kritizuje neustále zvyšovanie úrokov

394595_trump_35014 6be38aa80d904f78a72f0a4f3ba9f7da 676x451.jpg

WASHINGTON 28. novembra (WebNoviny.sk) – Prezident USA Donald Trump vyslovil názor, že politika amerického Federálneho rezervného systému (Fed) je pre hospodársky rast krajiny väčšou hrozbou ako zintenzivňujúca sa obchodná vojna s Čínou.

„Myslím si, že Fed je oveľa väčším problémom ako Čína,“ povedal Trump v utorok pre denník Washington Post. Dodal pritom, že nie je „dokonca ani trochu spokojný“ so šéfom Fed-u Jeromem Powellom, ktorého vlani vybral na vedúcu funkciu v centrálnej banke USA.

Fed pod vedením Powella nepretržite zvyšuje úrokové sadzby, keďže centrálna banka sa snaží dostať do rovnováhy podporu maximálnej zamestnanosti a kontrolu inflácie.

Takéto rozhodovanie vyvoláva kritiku zo strany Trumpa, ktorý chce, aby sa Fed sústredil na ekonomický rast. „Robia chybu, pretože ja mám inštinkt a môj inštinkt mi niekedy hovorí viac ako mi môže povedať kohokoľvek mozog,“ uviedol Trump.

Viac k témam: Čína, clá USA, Donald Trump, FED americký Federálny rezervný systém, obchodná vojna, úroková sadzba, zvyšovanie úrokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Federálny rezervný systém je väčší problém ako Čína, Trump kritizuje neustále zvyšovanie úrokov © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články