Fico: Chceme, aby Bratislava bola moderným európskym mestom

Hlavné mesto dostane dotáciu vo výške 15 miliónov eur.BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) – Predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie je obrovská príležitosť zviditeľniť sa a vniesť do predsedníctva v Rade EÚ „náš typický pragmatický pohľad na veci a pragmatické riešenia“. Po skončení rokovania vlády to uviedol predseda vlády SR Robert Fico. Ako dodal, pokiaľ bude strana Smer-SD súčasťou novej vlády, Slovensko bude dobre pripravené na predsedníctvo, čoho dôkazom podľa premiéra je aj dohoda s primátorom hlavného mesta SR Bratislavy Ivom Nesrovnalom.

„Chceme, aby hlavné mesto Slovenska, ktoré bude najviac pod tlakom v súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ, zodpovedalo kritériám moderného európskeho mesta. Preto sme sa rozhodli, že na základe určitých dotácií a darov z podnikov a inštitúcií, ktoré sú pod plnou kontrolou štátu, poskytneme hlavnému mestu dotáciu 15 miliónov eur,“ povedal Fico. Z tejto sumy bude 14 miliónov použitých v kompetencii hlavného mesta, primátora a mestského zastupiteľstva a milión eur je určený pre mestskú časť Staré Mesto.

Tieto peniaze použijú na opravu ciest, ale aj na úpravu niektorých kultúrnych pamiatok či na technické zariadenia, priblížil Fico. Ako premiér zdôraznil, projekty, na ktoré sa tieto peniaze použijú, budú Bratislavčania a občania SR využívať aj po skončení predsedníctva v decembri 2016.

„Verím, že primátor hlavného mesta prijal toto rozhodnutie vlády pozitívne a aj z jeho vystúpenia na rokovaní vlády vyplynulo, že má záujem o korektné vzťahy a o to, aby sme sa dobre pripravili na nadchádzajúce predsedníctvo,“ uzavrel premiér.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. decembra 2015

Odporúčané články