Fico je pripravený pre Slovákov v Nice poslať lietadlo

Slovenský rezort diplomacie zatiaľ nemá informácie o tom, že by medzi obeťami či zranenými boli Slováci, slovenské veľvyslanectvo komunikuje s francúzskymi úradmi.BRATISLAVA 15. júla (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico, ktorý je na pracovnej ceste v Mongolsku, je v kontakte s našimi bezpečnostnými zložkami a veľvyslancom v Paríži.

TERORISTICKÝ ÚTOK V NICE

Ako premiér po útoku v Nice informoval vo videu zverejnenom na svojom facebooku, Slovensko robí všetky nevyhnutné opatrenia. „Myslím si, že podobne ako v iných prípadoch sme pripravení poskytnúť leteckú prepravu pre slovenských občanov, ktorí sú v Nice a chceli by sa vrátiť domov na Slovensko,“ povedal premiér s tým, že o tejto možnosti už diskutuje minister vnútra Robert Kaliňák.

Obrazom: Teroristický útok v Nice

Premiér zároveň vyjadril ľútosť nad tým, čo sa v Nice stalo. „Je to strašná vec,“ dodal s tým, že táto téma dominovala aj summitu medzi Európou a Áziou, na ktorom sa premiér momentálne zúčastňuje. Slovenský rezort diplomacie zatiaľ nemá informácie o tom, že by medzi obeťami či zranenými boli Slováci, slovenské veľvyslanectvo však komunikuje s francúzskymi úradmi.

Zasadne Národné bezpečnostné analytické centrum

Pre útok v Nice v piatok doobeda zasadne Národné bezpečnostné analytické centrum. Ministerstvo vnútra je pripravené postarať sa o Slovákov vo Francúzsku. V prípade záujmu je rezort pripravený vyslať do postihnutej oblasti v meste Nice vládny špeciál, ktorý by ich dopravil domov.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu vnútra Andrea Dobiášová, ministerstvo teroristické útoky vo Francúzsku ostro odsudzuje. „Slovenské bezpečnostné zložky sledujú situáciu vo Francúzsku a komunikujú so zahraničnými partnermi,“ poznamenala.

Naďalej u nás zostáva druhý – zvýšený stupeň teroristického ohrozenia. Na Slovensku sú podľa jej slov bezpečnostné opatrenia zvýšené dlhodobo a sústreďujú sa najmä na miesta, kde sa združuje väčší počet ľudí. „Sledujeme tiež strategické objekty,“ doplnila s tým, že bezpečnostné opatrenia sú momentálne zvýšené aj pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie.

Kaliňák vyhlásil druhý stupeň teroristického ohrozenia po útokoch v Bruseli

Minister vnútra Robert Kaliňák vyhlásil druhý stupeň teroristického ohrozenia 23. marca po útokoch v Belgicku a s tým spojenou zhoršenou bezpečnostnou situáciou v Európe. Odvtedy sa u nás stupeň neznížil. Stupeň teroristického ohrozenia sa na Slovensku vtedy zvýšil po prvýkrát.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Šéf rezortu vnútra vyhlásil rozhodnutie na základe odporúčania expertnej skupiny na koordináciu výmeny a analýzy informácií a spolupráce v oblasti boja proti terorizmu, vytvorenej pri výbore Bezpečnostnej rady Slovenskej republiky pre koordináciu spravodajských služieb a Rady Národného bezpečnostného analytického centra.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Druhý stupeň teroristického ohrozenia sa vyhlasuje, ak v niektorom z členských štátov Európskej únie alebo NATO došlo k pokusu alebo k trestnému činu terorizmu a sú možné dopady tohto činu alebo súvislosti so Slovenskou republikou, jej občanmi alebo jej záujmami.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. júla 2016

Odporúčané články