Fico uviedol do funkcie nového riaditeľa SIS Šafárika

Premiér pochválil fungovanie tajnej služby za funkčného obdobia odchádzajúceho riaditeľa Valka.

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Robert Fico dnes uviedol do funkcie nového riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Antona Šafárika.

Prajem vám veľa úspešných rozhodnutí,“ povedal premiér s tým, že do budúcnosti čakajú tajnú službu nové výzvy, ktoré sú spojené napríklad s novou úlohou Európskej únie ako globálneho hráča v oblasti bezpečnosti a riešenia konfliktov. „V tejto oblasti môže zohrať úlohu aj SIS,“ povedal Fico s tým, že na činnosť SIS dostáva dobré referencie od kolegov zo zahraničia.

Odporúčame:

Prezident Kiska vymenoval Antona Šafárika za riaditeľa SIS

Podľa premiéra bude pre úspešný chod tajnej služby dôležitá aj kontinuita, keďže odchádzajúci riaditeľ Ján Valko odovzdáva SIS v kvalite, ktorá zodpovedá všetkým medzinárodným štandardom. „SIS nebola (počas Valkovho funkčného obdobia, pozn. SITA) škandalizovaná, medializovaná a sústredila sa na plnenie úloh, ktoré jej vyplývajú zo zákona,“ uviedol Fico. Ako ďalej povedal, uvíta aj nové nápady od Antona Šafárika. „Čaká nás množstvo výziev,“ dodal.

Šafárik bol do funkcie vymenovaný na návrh Slovenskej národnej strany (SNS). Ešte pred vymenovaním musel prejsť bezpečnostnou previerkou. Podľa koaličných dohôd riaditeľa informačnej služby navrhujú národniari. Bol to výsledok kompromisov po tom, čo SNS ustúpila od obsadenia postu ministra vnútra, ktoré zostalo Smeru-SD. Šafárik na poste vystriedal Jána Valka, ktorý službu viedol od roku 2012.

Šafárik bol v rokoch 2011 až 2014 prezidentom Zboru dobrovoľníkov Maltézskeho rádu na Slovensku, predtým bol aj viceprezidentom tejto organizácie. Zbor dobrovoľníkov Maltézskeho rádu pôsobí na Slovensku vo viacerých mestách. Pomáha chorým, núdznym, opusteným, spolupracuje s nemocnicami a hospicmi a podporuje ich.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júla 2016

Odporúčané články