Filmár vyzýva dielom Zemana, aby sa liečil z alkoholizmu

Režisér Jan Látal chce svojím filmom ‚(Ne)mocný prezident‘ vyzvať českého prezidenta Miloša Zemana, aby sa liečil zo závislosti od alkoholu.PRAHA 3. marca (WebNoviny.sk) – Pripravovaným filmom „(Ne)mocný prezident“ chce režisér Jan Látal vyzvať prezidenta ČR Miloša Zemana, aby sa liečil zo závislosti od alkoholu. To, že toto ochorenie postihlo práve hlavu štátu, je príležitosť, ako tému otvoriť i pre ďalších 700 000 českých občanov, ktorí majú problém s alkoholom, uviedol režisér snímky podľa internetového servera Novinky.cz.

Film podľa Filipa Šebeka z Inštitútu dokumentárneho filmu „vychádza zo skúsenosti, že ak sa stane alkoholikom člen rodiny, trpí jeho najbližšie okolie. V prípade, že je alkoholikom hlava štátu, pocíti to celá spoločnosť“.

O spomínanej snímke bude režisér hovoriť aj na festivale East Doc Platform 2016, ktorý sa uskutoční v Prahe v dňoch 7.-13. marca. Na piatom ročníku tejto akcie očakávajú organizátori okolo 400 hostí, filmárov i zástupcov filmových festivalov. Viacerí z nich sa zapoja do festivalových podujatí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. marca 2016

Odporúčané články