Foto: Havarovaný Boeing Lion Air bol schopný letu, reagujú vyšetrovatelia na správy o jeho zlom stave

394771_lion air 2 676x478.jpg

JAKARTA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Lietadlo spoločnosti Lion Air, ktoré sa koncom októbra zrútilo do Jávskeho mora, bolo schopné normálnej letovej prevádzky. Informovali o tom vo štvrtok vyšetrovatelia.

Vyvrátili tak správy niektorých médií z predošlého dňa, ktoré uvádzali, že Boeing 737 Max nebol pred svojím posledným štartom spôsobilý letieť. Vyšetrovateľ Nurcahyo Utomo však povedal, že na základe výsledkov testov a po oprave predchádzajúcich problémov bolo lietadlo vyhodnotené ako schopné normálne fungovať.

Lietadlo sa do Jávskeho mora zrútilo 28. októbra len 13 minút po vzlietnutí z Jakarty. Pilot krátko po štarte požiadal o pristátie. Údaje z čiernej skrinky ukázali, že stroj mal počas posledných letov problém s rýchlomerom.

Zatiaľ sa však nepodarilo nájsť hlasový záznamník z kokpitu, ktorý je potrebný pre objasnenie príčiny havárie. Nešťastie neprežilo všetkých 189 ľudí na palube.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Boeing spoločnosti Lion Air sa krátko po štarte zrútil do mora

Viac k témam: havária lietadla, Jakarta, Lion Air, pád lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Havarovaný Boeing Lion Air bol schopný letu, reagujú vyšetrovatelia na správy o jeho zlom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články