Foto: Mesto Bratislava sa vyjadrilo k stánku, ktorý horel na Vianočných trhoch

394803_img_1403 676x451.jpg

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Stánok s občerstvením, ktorý v stredu popoludní na vianočných trhoch v Bratislave spôsobil požiar, stál na súkromnom pozemku.

„Mesto na jeho fungovanie nemalo dosah. Stánok sčasti zasahoval aj do pozemku mesta, na čo majiteľa 22. novembra pracovníci mesta upozornili a vyzvali ho na posunutie, či odstránenie stánku z pozemku mesta,“ uviedla vo štvrtok pre agentúru SITA hovorkyňa hlavného mesta SR Bratislavy Zuzana Onufer s tým, že vlani hlavné mesto pre zasahovanie stánku do pozemku mesta udelilo tomu istému majiteľovi pokutu tisíc eur.

Trhy boli pre požiar uzatreté

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí v stredu popoludní na základe požiadavky Hasičského a záchranného zboru z bezpečnostných dôvodov uzatvorili. „Dnes ich opäť otvorili a fungujú v súlade s riadnymi otváracími hodinami,“ poznamenala hovorkyňa mesta.

„Hlavné mesto v súčasnosti zisťuje rozsah škôd. Ak zistíme, že na majetku hlavného mesta vznikli škody, mesto si ich bude vymáhať podľa príslušnej legislatívy,“ dodala.

Na otázku, či magistrát pre stredajšie predčasné zatvorenie trhov predajcom zníži nájom, Zuzana Onufer odpovedala, že mesto s predajcami komunikuje. „Otázkou ich prípadného odškodnenia sa budeme zaoberať v zmysle príslušnej legislatívy,“ ukončila.

Zranený muž skončil v nemocnici

Stánok, v ktorom vypukol požiar na Hlavnom námestí, nebol súčasťou vianočných trhov hlavného mesta. Podľa Onufer má mesto svoje stánky, ktoré počas vianočných trhov prenajíma. Nájomcovia majú s mestom podpísanú nájomnú zmluvu, kde sa zaväzujú dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy.

Bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková vo štvrtok informovala, že polícia pre požiar začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

„Presná príčina je naďalej predmetom vyšetrovania a expertízneho skúmania,“ spomenula. Podľa doterajších informácií od polície vypukol požiar pri výmene plynovej fľaše. Zranil sa jeden muž, ktorého previezli do nemocnice. „Výška materiálnej škody bude vyčíslená dodatočne,“ ukončila Mihalíková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar – Vianočné trhy Bratislava

Viac k témam: hasiči, požiar, Vianočné trhy v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Mesto Bratislava sa vyjadrilo k stánku, ktorý horel na Vianočných trhoch © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články