Francúzi chytili utečenca z Afganistanu, mal plánovať útok

Od teroristických útokov, ktoré sa odohrali 13. novembra 2015 v Paríži a na jeho predmestí Saint-Denis, platí vo Francúzsku výnimočný stav.PARÍŽ 5. augusta (WebNoviny.sk) – Francúzska polícia zadržala utečenca z Afganistanu, po ktorom štyri dni pátrala pre podozrenie, že by mohol v Paríži spáchať atentát. Informovala o tom spravodajská stanica France Info.

Parížska polícia bola v pohotovosti a pátrala po Afgancovi od utorka večera. V piatok ráno ho zadržala policajná hliadka v 18. parížskom obvode, keď sa pohyboval po bulvári de la Villette.

Odporúčame:

Mešita v Tomblaine zažila ďalší útok islamofóbov

Francúzske médiá informovali, že Afganec je v Paríži už dva mesiace. Predpokladá sa, že pripravoval teroristický útok v hlavnom meste Paríž. Možným terčom by podľa bezpečnostných zdrojov mohla byť obľúbená pláž na parížskom úseku rieky Seina.

Od teroristických útokov, ktoré sa odohrali 13. novembra 2015 v Paríži a na jeho predmestí Saint-Denis, platí vo Francúzsku výnimočný stav. Poslanci Národného zhromaždenia koncom júla schválili návrh predĺžiť ho, a to o ďalších šesť mesiacov do 26. januára 2017.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. augusta 2016

Odporúčané články