Francúzka chcela zabrániť mužovi v odlete, nahlásila bombu

Ženu, ktorá sa k činu priznala, už vo Francúzsku obvinili z ohrozenia verejného poriadku.Ženeva 27. júla (WebNoviny.sk) – Za výrazným sprísnením bezpečnostných opatrení v Ženeve, ktoré od skorého rána sprevádzali systematické kontroly pasažierov, bol anonymný telefonát manželky z francúzskeho Annecy. Žena, ktorú čaká trestné stíhanie, sa práve týmto spôsobom pokúsila zabrániť odletu svojho manžela z letiska v neďalekej Ženeve.

Ako ďalej vyplýva z informácií švajčiarskej prokuratúry, ktoré sprostredkovali miestne médiá i tlačová agentúra DPA, žena v utorok večer zavolala na políciu, že sa istá osoba v stredu pokúsi z francúzskej strany dostať priamo do lietadla v Ženeve bombu. S pomocou francúzskych úradov sa podarilo identifikovať telefónny prístroj, z ktorého pochádzal anonymný hovor, a to v neďalekom francúzskom meste Annecy, informoval hovorca ženevskej prokuratúry Henri Della Casa.

Odporúčame:

Na pláže v Cannes si veľké tašky nenoste, mesto ich zakázalo

Švajčiarska polícia už skôr informovala, že dôvodom zintenzívnenia kontrol sú informácie z Francúzska, a dodala, že v momentálnej situácii berú všetky informácie vážne, aj keď úplné uzavretie letiska nie je potrebné. Polícia dostala avízo o „závažnej hrozbe“, ktoré preveruje vzhľadom na nedávne útoky v Nemecku a vo Francúzsku, napísali ešte v noci nadnes noviny Tribune de Genéve.

Hovorca vzdušného prístavu Bertrand Stämpfli vyzval cestujúcich, aby prišli na letisko skôr, keďže kontroly zaberú viac času. Ženu, ktorá sa k činu priznala, už vo Francúzsku obvinili z ohrozenia verejného poriadku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. júla 2016

Odporúčané články