Front an-Nusra zabil v Aleppe 18 civilistov, tvrdí Rusko

Rusko tento týždeň upozornilo na nárast počtu militantov z Frontu an-Nusra v Aleppe a varovalo pred ich možným útokom v plnom rozsahu.Moskva 9. apríla (WebNoviny.sk) – Teroristická skupina Front an-Nusra zabila pri útoku v sýrskom meste Aleppo 18 civilistov, informovala dnes agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

Podľa rezortu Front an-Nusra – odnož medzinárodnej teroristickej siete al-Káida – v Aleppe a na jeho predmestiach stále podniká útoky.

„V dôsledku mínometnej paľby počas pokusu obsadiť štvrť Šajch Maksúd zahynulo 18 civilistov a 61 ďalších utrpelo zranenia,“ uviedlo ministerstvo na margo útoku militantov.

Rusko tento týždeň upozornilo na nárast počtu militantov z Frontu an-Nusra v Aleppe a varovalo pred ich možným útokom v plnom rozsahu.

V Sýrii začala platiť koncom februára dohoda o prímerí. Týka len oblastí bojov medzi jednotkami sýrskej vládnej armády podporovanými ruským letectvom a sýrskymi povstalcami. Nevzťahuje sa na džihádistické skupiny Islamský štát či Front an-Nusra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. apríla 2016

Odporúčané články