Futbalová legenda Michel Platini vyplašil zlodeja vo svojej vile, trofeje a medaily však už neochránil

416706_michel platini 676x452.jpg

19.7.2025 (SITA.sk) – Futbalová legenda Michel Platini v piatok skoro ráno vyrušila zlodeja vo svojej vile v Cassis na juhu Francúzska. Podľa zdroja blízkeho polícii počul 70-ročný Platini hluk v záhrade a tvárou v tvár sa stretol s mužom v čiernej maske, ktorý následne ušiel s viacerými trofejami a medailami.

Platini odohral za Francúzsko 72 zápasov a trikrát po sebe získal Zlatú loptu (1983 až 1985). Priviedol Francúzsko do semifinále majstrovstiev sveta 1982 a 1986, v rokoch 2007 až 2016 bol prezidentom Európskej futbalovej únie (UEFA).

Neskôr čelil finančnému škandálu spojenému s bývalým šéfom Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppom Blatterom, no v marci tohto roka bol oslobodený.

Viac k témam: Krádež, Lúpež, ocenenia, Vlámanie, Zlatá lopta
Zdroj: SITA.sk – Futbalová legenda Michel Platini vyplašil zlodeja vo svojej vile, trofeje a medaily však už neochránil © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2025

Odporúčané články