Gladiátori rozdrvili súpera z STU 10:4

BRATISLAVA 22. februára (WBN/PR) – EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) pokračovala ďalším kolom, v ktorom trenčianski Gladiátori privítali pod hradom Matúša Čáka vysokoškolákov z STU. Tí prišli v oklieštenej zostave, čo sa napokon podpísalo i pod konečný výsledok 10:4. Trenčianskemu útočníkovi Vaněkovi sa podarilo strelil prvý gladiátorský hetrik v sezóne, keď tretí gól zaznamenal dokonca v oslabení o dvoch hráčov. Raritou je rozhodne aj brankár Gašparovič, ktorý v tomto stretnutí nastúpil ako hráč a tiež prekonal hosťujúceho gólmana.

Gladiators Trenčín – HK Slávia STU 10:4 (2:1, 4:2, 4:1)

Góly a asistencie:
5. Buliš (Feranec, Broska), 11. Jankových (Vaněk, Martyčák), 26. Vaněk (Jankových, Martyčák), 29. Okuliar (Jurenka, Zemko), 31. Duda (Varga, Porubský), 35. Varga (Okuliar, Broska), 51. Vaněk (Jankových, Kudlej), 51. Varga (Cíger, Porubský), 52. Gašparovič (Zemko, Broska), 57. Vaněk (Matejka, Babják) – 18. Gráčik (Vystavil, Sochor), 35. Šatka (Vystavil, Sochor), 36. Valach (Hajduk), 59. Šatka (Vystavil, Bubica)

Vylúčení: 9:10 na dve minúty, navyše Porubský (GLA) a Harakaľ (STU) 10min za nešportové správanie, presilové hry: 1:1, oslabenia: 1:0, pomer striel: 61:42

Gladiators Trenčín:
Babják – Babinský, Okuliar, Cíger, Zemko, Matejka, Duda, Vaněk, Feranec, Ružička, Buliš, Broska, Kandráč, Martyčák, Gašparovič, Varga, Kudlej, T. Jurenka, Jankových, Šulík Porubský

HK Slávia STU: Snopek (52. Korduliak) – Burian, Hajduk, Kanda, Harakaľ, Valach, Lichtner, Vystavil, Meliška, Šatka, Sochor, Gráčik, Bubica

Trenčania vstúpili do zápasu pomerne rýchlym gólom, keď sa počas presilovej hry strelou zľava presadil Buliš. Na 2:0 chcel pohotovo upraviť Kudlej, puk ale nasmeroval len na betón hosťujúceho brankára. Presnosť však už nechýbala Davidovi Jankových, ktorý prekonal Snopeka spred bránky. Na druhej strane to zblízka vyskúšal Hajduk, no na Babjáka bol prikrátky. Následne ho poriadne potrápil Kanda, no až Gráčik našiel recept na tohto gólmana – od Vystavila dostal prihrávku na pravú stranu a strelou z prvej strelil kontaktný gól. V závere dejstva mohli udrieť domáci, keď sa im naskytla presilová hra, no Snopek predvádzal jeden bravúrny zákrok za druhým, a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 2:1.

Strednú časť odštartoval šancou v brejku Jankových, no o presný zásah sa postaral až o pár minút Vaněk, ktorý zodvihol vyrazený puk. V polovici stretnutia si presný zásah pripísal i Okuliar a už-už bolo viac než zrejmé, že hostia začnú čoraz väčšmi doplácať na svoju oklieštenú zostavu. Len o krátku chvíľu prekonali Snopeka tiež Duda a Varga, avšak STU-čkári zbrane ani zďaleka nezložili, ba práve naopak. Nepokrytý Šatka vystrelil sprava a dokázal znížiť na 6:2, len o 36 sekúnd skóroval zblízka Valach, ktorý využil nedisciplinovanosť domácich obrancov. Ku koncu si zahrali hostia presilovú hru, ktorá vyústila z mylného striedania Gladiátorov; Sochor pálil spomedzi kruhov, no ani následné dorážky už za Babjákom neskončili.

Neskorý príchod na ľad znamenal ukončenie presilovej hry hostí zo záveru predošlého dejstva. Trenčania dokázali niekoľkokrát narobiť problémy Snopekovi, no ten sa snažil odolávať a podržať svoj tím. Neustál však Vaněkovu strelu krátko po buly, ktorá znamenala zmenu skóre na 7:3. Krátko na to pridal presný zásah Varga a skutočne raritný okamih nastal, keď svoje prvé striedanie v zápase odštartoval Gašparovič, ktorý po prvý raz nenastúpil ako brankár, ale ako korčuliar. Už po úvodných sekundách na ľade mu dokázal Zemko nahrať pred odkrytú bránku a spomínaný Gašparovič sa tak mohol tešiť zo svojho prvého presného zásahu. Práve tento gól už vyhnal Snopeka z bránky a nahradil ho Korduliak. Hostia mohli znížiť nemilosrdné skóre, keď sa im naskytla možnosť hrať presilovú hru o dvoch hráčov; namiesto toho však inkasovali z hokejky Vaněka, ktorý týmto zásahom spečatil prvý gladiátorský hetrik. Študentom z hlavného mesta sa napokon ale predsa len podarilo dať bodku za týmto stretnutím –Šatka zavesil zblízka nad Babjáka a znížil tak na 10:4.

autor: Janka Danková

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. februára 2016

Odporúčané články