Good Angels Košice sa víťazstvom rozlúčili s Európou

Košičanky potrebovali na postup do semifinále vyhrať o 17 bodov, keďže v prvom zápase na francúzskej palubovke prehrali 42:58.KOŠICE 11. marca (WebNoviny.sk) – Hráčky Good Angels Košice sa v tejto sezóne definitívne lúčia s basketbalovou Európou. V odvete štvrťfinále Európskeho pohára FIBA 12-násobné majsterky Slovenska na domácej palubovke zvíťazili nad francúzskym tímom Villeneuve d´Ascq Lille Métropole 68:60 (36:30), ale na postup im to nestačilo.

Košičanky potrebovali na postup do semifinále vyhrať o 17 bodov, keďže v prvom zápase na francúzskej palubovke prehrali 42:58. Zverenky trénera Maroša Kováčika od úvodných minút bojovali, dreli, ale proti francúzskemu vicemajstrovi sa dostali maximálne na rozdiel 8 bodov a to bolo málo.

Hráčky z mesta Villeneuve d´Ascq v semifinále narazia na lepšieho zo súboja Aluinvent Miškolc (Maď.) – Basket Landes (Fr.).

Štvrťfinále EP FIBA basketbalistiek 2015/2016 – odvetný zápas:

Good Angels Košice (SR) – Villeneuve d’Ascq Lille Métropole (Fr.) 68:60 (21:19, 15:11, 12:17, 20:13) – prvý zápas 42:58
– do semifinále postúpil tím Villeneuve d’Ascq Lille Métropole
Zostava a body Košíc: Oblaková 10, Hruščáková 8, Langhornová 8, Bálintová 6, Kupčíková 3 (Johnsonová 17, Stehlíková 16, Jurčenková 0)
Najviac bodov Lille: Mahoneyová 14, Amantová 13, Aubertová 9
TH: 24/19 – 21/19, fauly: 24 – 28, trojky: 5 -2, 2000 divákov

Domáce hráčky nastúpili bez kapitánky Žirkovej, ale vedomé si potreby bodovej naháňačky, ktorú museli absolvovať, viedli v úvode zápasu 4:0 aj 7:2. Čoskoro však mali po náskoku, v 4. min bolo 7:9. Na domácej strane sa starali o body najmä Slovinka Oblaková a Američanka Johnsonová, ich zásluhou neskôr bolo nádejných 19:11, ale pokazený záver prvej štvrtiny znamenal iba dvojbodový náskok (21:19). Aj druhá desaťminútovka sa odohrávala v štýle hore-dolu. Domáce viedli 26:19, ale v 15. min prehrávali 26:28. Zlepšeným záverom a šnúrou 8:0 hráčky v žltých dresoch vykresali 6-bodovú nádej (36:30).

V tretej štvrtine sa košickým basketbalistkám napriek obetavosti a snahe nepodarilo zvýšiť náskok na viac ako 6 bodov (38:32, 44:38 a 48:42), ale po pokazenom závere to opäť bolo iba o 1 bod (48:47). Vidina európskeho semifinále v súťaží číslo 2 sa pomaly vzďaľovala. Ešte viac sa vzdialila po technickej chybe trénera Kováčika a povinnom striedaní slovinskej rozohrávačky Oblakovej v 32. min. Vtedy viedli hostky 50:48, ale ešte nebol koniec. „Anjelky“ sa enormnou snahou dostali na 59:54 a po trojke Stehlíkovej dve minúty pred koncom štvrtej štvrtiny dokonca na 66:56. Francúzky si záver postrážili, domáce hráčky už nemali dosť času, aby sa postarali o zázrak.

Hlasy:

Daniel Jendrichovský (generálny manažér Good Angels Košice): „Sklamanie je silné slovo, ale ja osobne som od tejto sezóny čakal oveľa viac. Môj prvotný plán bol postúpiť z piateho miesta v skupine Európskej ligy, čo sme splnili. Nemyslel som si však, že tak ľahko pustíme štvrťfinále. Čo sme predviedli vo Francúzsku, stalo sa nám osudným, prehra o 16 bodov, to bolo veľa, teraz môžeme hľadať tritisíc výhovoriek. Nemôžem povedať, že dnes baby nechceli a ´nedreli´. Išli na doraz, ale nedalo sa. Keby nastúpila Zuzka Žirková, možno by to bolo iné. V Lille ju doslova umlátili a dnes nemohla hrať. Rozhodcovia pískali niečo úplne iné vo Francúzsku a u nás.“

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): „Škoda tohto zápasu. Boli tam tri momenty, keď sme to mohli zlomiť vo svoj prospech tak, aby sme mohli pomýšľať na postup. Bolo to vtedy, keď sme v prvom polčase dvakrát viedli o 8 bodov, mali sme otvorené strely a nepremenili sme ich. V tretej štvrtine sme tiež boli vpredu o 8 bodov a nezvládli sme situáciu 2 na 1. Ak by to bolo o 10 bodov, súper by bol pod oveľa väčším tlakom. Hrali sme bez Žirkovej v úzkej rotácii a všetky hráčky s výnimkou Jurčenkovej, ktorá ´vybuchla´, bojovali, dreli, ale nepodarilo sa. Ak by to bolo o 12-13 bodov. Mohlo to byť o jednej šťastnej strele… Takto sa lúčime, ale odovzdali sme maximum.“

Romana Stehlíková (krídelníčka Good Angels Košice): „Odovzdali sme všetko, bojovali sme do poslednej sekundy, ale nestačilo to. Prvý polčas bol ešte z našej strany opatrnejší, ten pravý tranz prišiel až po prestávke, ale už bolo neskoro. Túto sériu sme neprehrali dnes, ale vo Francúzsku.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.