Gréckokatolícka Prešovská archieparchia má svoj profil na sociálnej sieti, bude informovať aj o návšteve pápeža

426440_papez 676x451.jpg

4.8.2021 (Webnoviny.sk) – Veriaci sa budú môcť dozvedieť viac o pripravovanej návšteve pápeža Františka na Slovensku už aj prostredníctvom profilu Gréckokatolíckej Prešovskej archieparchie na sociálnej sieti Facebook. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa archieparchia rozhodla v týchto dňoch spustiť svoj profil.

Pápež prednesie homíliu

Ako ďalej informoval hovorca archieparchie Michal Pavlišinovič, Svätý Otec navštívi v utorok 14. septembra aj sídlo gréckokatolíkov. Na priestranstve pred Mestskou športovou halou bude predsedať Božskej liturgii sv. Jána Zlatoústeho, počas ktorej prednesie homíliu.

Sociálna sieť podľa Pavlišinoviča ponúkne možnosť prezentovať nielen históriu Prešovskej archieparchie, ale predovšetkým súčasný duchovný život gréckokatolíkov.

Krása byzantského obradu

Rovnako bude podľa neho prezentovať aj krásu byzantského obradu, ktorý je súčasťou slovenského územia už od príchodu slovanských apoštolov Cyrila a Metoda.

Prešovská archieparchia je metropolitnou eparchiou Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris na Slovensku a sídli v Prešove. Na jej čele stojí vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup metropolita. V roku 2018 si archieparchia pripomenula 200. výročie jej erigovania.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Gréckokatolícka Prešovská archieparchia má svoj profil na sociálnej sieti, bude informovať aj o návšteve pápeža © SITA Všetky práva vyhradené.

4. augusta 2021

Odporúčané články