Guardiola po sezóne opustí Bayern, nahradí ho Ancelotti

Pep Guardiola dosiaľ uspel v 105 zo 135 stretnutí v úlohe lodivoda Mníchovčanov.

MNÍCHOV 20. decembra (WebNoviny.sk) – Sezóna 2015/2016 je posledná pre futbalového trénera Pepa Guardiolu na lavičke nemeckého Bayernu Mníchov. Napriek záujmu bavorského veľkoklubu o jeho zotrvanie sa 44-ročný španielsky kouč rozhodol nepodpísať novú zmluvu.

Nahradí ho taliansky odborník Carlo Ancelotti, ktorý sa s vedením Bayernu dohodol na kontrakte na tri roky. O tucet rokov starší Ancelotti naposledy pôsobil v španielskom Reale Madrid. „Keď som sa dozvedel o ich záujme, nad inou ponukou som už ani neuvažoval. Želám im aj môjmu priateľovi Pepovi Guardiolovi to najlepšie v zostávajúcom priebehu tejto sezóny. Bude pre mňa cťou zaradiť sa do štruktúr tohto skvelého klubu,“ vyhlásil Ancelotti.

Guardiola v Mníchove pracuje od leta 2013, vo svojom úvodnom ročníku doviedol Bavorov k majstrovskému titulu v najvyššej nemeckej súťaži a dovedna štyrom trofejam (aj majstrovstvá sveta klubov, Európsky superpohár, Nemecký pohár). V ďalšej sezóne sa Bayern opäť stal nemeckým šampiónom. Po sedemnástich kolách I. bundesligy 2015/2016 tróni na čele tabuľky s veľmi nádejným osembodovým náskokom pred rivalom Borussiou Dortmund. Stále má šancu na zisk treble, v domácom pohári sa prebojoval do štvrťfinále, v Lige majstrov jeho osemfinálovou prekážkou bude taliansky Juventus Turín. Guardiola dosiaľ uspel v 105 zo 135 stretnutí v úlohe lodivoda Mníchovčanov.

„Pepovi Guardiolovi ďakujeme za všetko od roku 2013. Som si istý, že so svojím realizačným tímom sa teraz bude usilovať ešte viac, aby sa rozlúčil úspešne. Ancelotti je pokojný a vyrovnaný expert, ktorý dokáže robiť s hviezdami a prispôsobovať herný štýl. Čo sme hľadali, to sme našli,“ uviedol predseda Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. decembra 2015

Odporúčané články