Guns N‘ Roses potvrdili severoamerické turné

Kapela odohrá od 23. júna do 22. augusta dvadsať koncertov v USA a Kanade.
BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Americká rocková kapela Guns N‘ Roses potvrdila, že v lete absolvuje severoamerické turné, na ktorom sa zúčastnia aj Axl Rose, Slash a Duff McKagan. Turné s názvom Not in This Lifetime bude pozostávať z dvadsiatich koncertov, pričom prvý z nich odohrajú 23. júna v Detroite.

Nasledovať budú zastávky v mestách ako Washington, Chicago, Philadelphia, Toronto, Atlanta, New Orleans, San Francisco, Seattle a nakoniec 22. augusta San Diego. Formácia už skôr potvrdila vystúpenia na festivale Coachella a v Las Vegas, kde zahrá 8. a 9. apríla v miestnej T-Mobile Arene. V piatok 1. apríla okrem toho absolvoval neohlásený koncert v jednom z losangeleských klubov.

Guns N‘ Roses vznikli v roku 1985 a svoju najväčšiu slávu zažili po vydaní debutovej nahrávky Appetite For Destruction (1987) s hitmi ako Welcome To The Jungle, Sweet Child O‘ Mine a Paradise City. Kapela na úspech prvého albumu nadviazala nahrávkou G N‘ R Lies (1988) a potom v roku 1991 štúdiovkami Use Your Illusion I a Use Your Illusion II, ktoré vyšli v ten istý deň. Žánrovo pestré nahrávky obsahovali single You Could Be Mine, Don’t Cry, Live And Let Die, November Rain, Knockin‘ On Heaven’s Door, Civil War a Estranged. Členovia formácie, predovšetkým spevák Axl Rose a Slash, sa však čoraz viac hádali a nenahrávali nové skladby. V roku 1993 ešte vydali album coververzií „The Spaghetti Incident?“ a v argentínskom Buenos Aires odohrali posledný koncert v najslávnejšej zostave. Slash z kapely odišiel v roku 1996. Po dlhých rokoch skupina vydala v novembri 2008 štúdiový album Chinese Democracy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. apríla 2016

Odporúčané články