Guvernéra Ria de Janeiro zadržali pre údajné úplatky, mesačne vraj dostával tisíce dolárov

394800_luiz fernando pezao 676x421.jpeg

RIO DE JANEIRO 29. novembra (WebNoviny.sk) – Guvernéra brazílskeho štátu Rio de Janeiro zadržali pre údajné prijímanie úplatkov. Luiza Fernanda Pezaa vzala do väzby federálna polícia vo štvrtok ráno v guvernérskom paláci.

Stalo sa tak v rámci operácie „Vlčia tlama“ zameranej na údajné pranie špinavých peňazí, organizovaný zločin a úplatkárstvo na úrade guvernéra, uvádza polícia v stanovisku.

Pezao, ktorému 31. decembra končí funkčné obdobie, je ďalším vysokopostaveným politikom, ktorého zadržali v rámci vyšetrovania kauzy „Autoumyváreň„. Vyšetrovanie spustili v roku 2014 a zameriava sa na úplatkárstvo zo strany stavebných a iných spoločností, pričom viedlo k odsúdeniu a uväzneniu mnohých podnikateľov a politikov.

Zatknutie Pezaa prišlo po dohode bývalého poradcu uväzneného exguvernéra Sergia Cabrala s úradmi. Miranda vypovedal, že Pezao mesačne dostával úplatky v hodnote tisícok dolárov.

Viac k témam: Luiz Fernando Pezao, Rio de Janeiro, Sergio Cabral, úplatky, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Guvernéra Ria de Janeiro zadržali pre údajné úplatky, mesačne vraj dostával tisíce dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články