Hádzanári sa s kvalifikáciou na MS rozlúčili výhrou v Kosove

Slovenskí hádzanári už predtým definitívne prišli o šancu postúpiť na svetový šampionát vo Francúzsku.GJAKOVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentácia hádzanárov sa rozlúčila s bojmi o účasť na majstrovstvách sveta mužov vo Francúzsku (15. – 29. 1. 2017) víťazstvom.

Zverenci trénera Martina Liptáka, ktorí v stredu definitívne prišli o šancu postúpiť na šampionát, zdolali v nedeľňajšom stretnutí záverečného 6. kola I. fázy kvalifikácie v Gjakove domácich Kosovčanov 26:22 (15:12).

Vďaka tretiemu víťazstvu sa Slováci posunuli v tabuľke skupiny na 2. miesto so ziskom 7 bodov, ale tretí Litovčania majú pred sebou ešte vystúpenie v Tuzle proti výberu Bosny a Hercegoviny, ktorý už má istotu postupu do júnovej II. fázy kvalifikácie (play-off).

Výsledky – I. fáza kvalifikácie o postup na MS 2017 – 1. skupina – 6. kolo – nedeľa:

GJAKOVA
Kosovo – Slovensko 22:26 (12:15)
Najviac gólov za Kosovo: Krasniqi 5, Ramadani 5/3
Zostava a góly SR: R. Štochl, T. Paul, Žernovič – Dudáš 1, Petro 2, Adamčík, T. Urban 8/2, M. Straňovský 2, M. Volentics 2/1, M. Briatka 2, G. Vadkerti 2, Pekár 2, L. Urban 2, D. Krok, Ľ. Ďuriš 3, Guzy
pok. hody: 6/5 – 3/3, vylúčení: 4 – 3, rozhodovali: Černavskis a Bogdanovs (obaja Lot.), 500 divákov

Tomáš a Lukáš Urbanovci sa postarali o vydarený vstup Slovákov, ktorí v 5. min vyhrávali 3:0. Liptákovi zverenci mali vývoj pod kontrolou aj v ďalšom priebehu. Po štvrťhodine hry zvýšil Volentics z pokutového hodu už na 11:4. Od stavu 13:6 prišli chvíle domácich, ktorí za necelých päť minút znížili na 10:13. V záverečnej päťminútovke I. polčasu zostal trojgólový rozdiel, tímy odchádzali na prestávku za stavu 12:15 z pohľadu Kosova.

V 33. min najlepší strelec slovenského družstva T. Urban upravil na 16:12, ale neznamenalo to upokojujúci náskok pre hostí. Nasledujúce minút začali Kosovčania ukrajovať z náskoku favorita a v 43. min dosiahol Ramadani vyrovnávajúci gól na 18:18. Po oddychovom čase kouča Liptáka skórovali jeho zverenci štyrikrát za sebou na 22:18 v 50. min. Domáci bojovali aj ďalej, v 55. min zaostávali už len o dva presné zásahy (20:22), ale slovenskí hádzanári si gólmi Ďuriša a T. Urbana už záver postrážili.

Hlas:

Martin Lipták (tréner SR): „Domácich sme sami postavili na nohy. V 20. min sme totiž viedli o sedem gólov, družstvo som prestriedal, ale hráči z lavičky optimálne nenaskočili. Nie je to výčitka, ale jednoducho nám toto nevyšlo podľa predstáv. Kosovčania sa začali približovať. Boli ostrejší v súbojoch, my sme niečo zahodili, oni svoje príležitosti premieňali a dotiahli sa až na remízu. Potom sme však vďaka zákrokom brankára, obrane i protiútoku ušli na 4 – 5 gólov a už to dohrali.“

4. Kosovo 6 0 0 6 145:210 0

Prehľad výsledkov: Kosovo – Litva 26:30, Bosna a Hercegovina – SR 29:25, SR – Kosovo 38:20, Litva – Bosna a Hercegovina 27:27, Kosovo – Bosna a Hercegovina 29:33, Litva – SR 18:18, SR – Litva 31:27, Bosna a Hercegovina – Kosovo 41:25, SR – Bosna a Hercegovina 24:26, Litva – Kosovo 42:23, Kosovo – SR 22:26

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.