Hamšík je pred štartom ME v najlepšej desiatke hráčov Európy

V rebríčku je podľa UEFA súčasnou futbalovou jednotkou v Európe portugalský reprezentant a „čerstvý“ víťaz Ligy majstrov v drese španielskeho klubu Real Madrid Cristiano Ronaldo

BRATISLAVA 1. júna (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Marek Hamšík figuruje v najlepšej desiatke futbalistov Európy. Pomocou špeciálnych štatistík zo zápasov v kalendárnom roku 2016 Európska futbalová únia (UEFA) analyzovala formu všetkých hráčov, ktorí sa predstavia na blížiacom sa kontinentálnom šampionáte vo Francúzsku (termín: 10. júna – 10. júla).

V tomto zaujímavom rebríčku desať dní pred štartom ME je spomenutý 28-ročný stredopoliar SSC Neapol Hamšík na 10. mieste, informuje jeho oficiálny web. Špílmacher slovenského národného tímu raz skóroval v nedeľňajšom medzištátnom prípravnom dueli v Augsburgu proti domácemu Nemecku (3:1) a svojím 18. presným zásahom v 86. štarte v najcennejšom drese prispel k senzačnému víťazstvu SR na pôde úradujúcich svetových šampiónov.

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

V spomenutom rebríčku je podľa UEFA súčasnou futbalovou jednotkou v Európe portugalský reprezentant a „čerstvý“ víťaz Ligy majstrov v drese španielskeho klubu Real Madrid Cristiano Ronaldo. Druhá priečka patrí švédskemu útočníkovi Zlatanovi Ibrahimovičovi, tretie miesto aktuálne obsadil Francúz Antoine Griezmann.

Hamšík, ktorý uzatvára elitnú desiatku, je pochopiteľne najlepším Slovákom v tomto hodnotení. Z futbalistov SR sa do prvej stovky dostal už iba Juraj Kucka, stredopoliar AC Miláno figuruje na 91. mieste.
Tento rebríček sa bude aktualizovať počas záverečného turnaja majstrovstiev Európy vo Francúzsku.

Poradie najlepších futbalistov podľa UEFA pred štartom ME vo Francúzsku:

1. Cristiano Ronaldo (Portug. / klub Real Madrid), 2. Zlatan Ibrahimovič (Švéd. / Paríž Saint-Germain), 3. Antoine Griezmann (Fr. / Atlético Madrid), 4. Dimitri Payet (Fr. / West Ham United), 5. James Milner (Angl. / FC Liverpool), 6. Koke (Šp. / Atlético Madrid), 7. Sergio Ramos (Šp. / Real Madrid), 8. Toni Kroos (Nem. / Real Madrid), 9. Juanfran (Šp. / Atlético Madrid), 10. MAREK HAMŠÍK (SR / SSC Neapol)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články