Hattas si v Nitre zvolil viceprimátorov, základom spolupráce koalície bude Program zmeny

395002_dsc_2837 676x488.jpg

NITRA 30. novembra (WebNoviny.sk) – V Nitre sa sformovala povolebná koalícia. Je zložená z nezávislých poslancov, ktorí kandidovali za Tím Hattas, poslancov Demokratickej koalície pravicových strán (DKPS) a z poslancov za Tím PRE NITRU (nezávislí a NOVA).

Za viceprimátorov si novozvolený primátor Marek Hattas vybral Michaelu Hefkovú (Tím Hattas) a Daniela Balka (DKPS).

Základom tejto spolupráce bude spoločný Program zmeny vychádzajúci zo všetkých troch volebných programov. Zameraný bude na celé štvorročné obdobie a jeho plnenie bude pre všetkých členov dohody záväzné,“ informoval Heňo Varga z volebného tímu Mareka Hattasa.

Aby vzniknutá spolupráca vytvorila funkčný systém a predišlo sa nedorozumeniam, všetky strany sa dohodli na princípoch fungovania, ktoré zahŕňajú najmä konsenzuálne rozhodovanie vo všetkých zásadných otázkach, koordináciu činností pri presadzovaní spoločných bodov programu, pravidelnú kontrolu jeho plnenia a dodržiavanie etického kódexu voleného predstaviteľa samosprávy v Nitre. Ustanovujúce mestské zastupiteľstvo bude v pondelok 3. decembra o 9:00 na Mestskom úrade v Nitre.

Členmi novovzniknutej koalície sú za Tím Hattas primátor Marek Hattas, Michaela Hefková, Roman Ágh, Peter Mezei, Erik Král, Oliver Pravda, Jarmila Králová, Dávid Moravčík, Filip Barbarič, Tomáš Jursa a Peter Bakay. Za DKPS, ktorá pozostáva zo strán OĽANO, SaS, Šanca, Sme rodina a KHD sú to poslanci Miloslav Hatala, Miloš Dovičovič, Ján Vančo, Daniel Balko, František Hollý a Ján Greššo. Za Tím PRE NITRU sú súčasťou koalície nezávislí poslanci Petra Ajdariová, Róbert Rathouský, Ladislav Turba a poslankyňa za stranu NOVA Anna Šmehilová.

Viac k témam: komunálne voľby 2018 na Slovensku, Marek Hattas
Zdroj: Webnoviny.sk – Hattas si v Nitre zvolil viceprimátorov, základom spolupráce koalície bude Program zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články