Hokejisti Slovana si poradili s tímom MAC, Nové Zámky Zvolenu nestačili

16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti HC Slovan Bratislava pokračujú vo víťaznom ťažení v najvyššej slovenskej súťaži. V piatok si na budapeštianskom ľade poradili s tímom MAC jednoznačne 5:1 a poistili si líderské postavanie.

„Belasí“ zvýšili svoj náskok, keďže ich najbližší prenasledovateľ zaváhal. HC ´05 iClinic Banská Bystrica nepochodil v Trenčíne, kde úradujúceho šampióna zostrelil Josef Mikyska. Hráč HK Dukla sa v 44. min sa postaral o vyrovnanie a v 64. min ukončil predĺženie.

Naplnili predpoklady

Hokejisti HC Košice naplnili papierové predpoklady v piatkovom stretnutí 21. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020, ale nie v riadnom hracom čase. Na ľade HK Dukla Ingema Michalovce vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch a v tabuľke potvrdili 3. priečku.

Východniarske derby pred takmer štvortisícovou návštevou dospelo až do predĺženia, o čo sa vyrovnávajúcim gólom v 59. min postaral Konsta Mesikämmen. V nájazdoch dosiahol víťazný gól Michal Chovan.

Triumf na východe

Hviezdou duelu HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky bol Brock Trotter, ktorý sa pri obrate a víťazstve 3:1 prezentoval dvoma gólmi a jednou asistenciou. Novozámčania klesli na posledné miesto v tabuľke, odkiaľ sa odpútali hráči MHk 32 Liptovský Mikuláš. Tí triumfovali v Poprade 3:2.

Sériu troch prehier pretrhli hráči Detvy, ktorým síce na ľade maďarského Miškovca unikol trojbodový zisk, ale individuálne kvality Jána Sýkoru v samostatných nájazdoch (premenil všetky tri) im zabezpečili víťazstvo (3:2).

V súvislosti s vyhláseným štátnym smútkom pre stredajšiu tragickú dopravnú nehodu na zlatomoravskej ceste neďaleko Malanty pri Nitre sa všetky stretnutia začali po štátnej hymne minútou ticha. Hokejisti nastúpili s čiernymi páskami na dresoch.

Tipsport liga 2019/2020 – 21. kolo

piatok

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 2:3 po samost. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 39. Ventelä (Juusela), 59. Mesikämmen (Ventelä, Mašlonka) – 6. Vrábeľ (Suja), 46. Repe (Klhůfek), rozhod. samost. nájazd Chovan

HKM Zvolen – HC Mikron Nové Zámky 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 28. Trotter (Corrin, Thompson), 33. Bonis (Trotter, Thompson), 60. Trotter (Betker) – 23. Pavúk (Múčka)

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly: 53. Handlovský (Vandas, Preisinger), 60. Preisinger (Kozák, Vandas) – 10. Lunter (Vybiral), 24. Piatka (Kriška, Petran), 49. Huna (Kurali)

MAC Budapešť – HC Slovan Bratislava 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 10. Nagy (McNally, Majoross) – 5. Zigo (Podlipnik, Puliš), 18. Jendek (Abdul, Šedivý), 23. Zigo (Šedivý, Abdul), 39. Puliš (Abdul, Bačik), 44. Abdul (Zigo)

HK Dukla Trenčín – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 44. Mikyska (Sládok), 64. Mikyska – 42. Gabor

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 po samost. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 13. Vandane (D. Rodman), 55. St. Pierre (D. Rodman) – 17. J. Sýkora (Gachulinec), 32. Zuzin (Šišovský, J. Sýkora), rozhod. samost. nájazd J. Sýkora

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejisti Slovana si poradili s tímom MAC, Nové Zámky Zvolenu nestačili © SITA Všetky práva vyhradené.