Hráči si počas americkej hymny kľakli na koleno, gesto vyvolalo ostrú kritiku Donalda Trumpa

353326_falcons_lions_football_95752 c05a45c39d8f44bd91e72eff2d667351 640x420.jpg

WASHINGTON 25. septembra (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump najnovšie prišiel s vyhlásením, že kritika z jeho strany na adresu kľačiacich hráčov amerického futbalu počas hymny nemá nič spoločné so športom ako takým.

V pondelok sa na sociálnej sieti twitter vyjadril: „Celé je to o rešpekte našej krajiny, vlajky a národnej hymny. NFL ich musí rešpektovať!“. Prezident USA v príspevku takisto uviedol, že fanúšikovia kľačiacich hráčov ocenili bučaním a vyžadovali si rešpekt voči vlajke USA.

Odporúčame:
Trump sľubuje najrozsiahlejšie zníženie daní v histórii, do krajiny chce vrátiť pracovné miesta

V skutočnosti však išlo len o veľmi malé percento divákov. Hráči NFL týmto gestom vyjadrujú podporu hnutiu proti policajnému násiliu na černochoch.

Trump v pondelok vyzdvihol motoristické preteky Nascar, počas ktorých nikto nepokľakol. V nedeľu viacero majiteľov tímov a funkcionárov uviedlo, že si neželajú, aby niekto protestoval.

Odporúčame:
Dolár klesol voči jenu aj oproti euru, Trump schválil prísnejšie sankcie voči Severnej Kórei

Naopak, v ten istý deň počas hracieho dňa NFL pokľaklo počas hymny alebo zdvihlo protestne do vzduchu päsť približne 200 hráčov. Reagovali tak aj na Trumpov skorší príspevok o tom, že kľačiaci futbalisti by mali byť vyhodení alebo suspendovaní.

Viac k témam: americký futbal, Donald Trump, násilie, protest, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Hráči si počas americkej hymny kľakli na koleno, gesto vyvolalo ostrú kritiku Donalda Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články