Hudáček nezabránil tesnej prehre Spartaka v play-off KHL, Petrohrad sa prebojoval do semifinále

MOSKVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti SKA Petrohrad postúpili do semifinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019. V šiestom zápase série sa im podarilo využiť prvý mečbal a vybojovať víťazstvo na ľade Spartaka Moskva výsledkom 2:0 a celkovo tak zvíťaziť 4:2 na zápasy.

Petrohrad skompletizoval zoznam semifinalistov

Domácim Moskovčanom nepomohol k dorovnaniu série na 3:3 ani slovenský brankár Július Hudáček, ktorý odchytal celé stretnutie a úspešne kryl 29 z 31 striel súpera. O víťazný presný zásah hostí sa postaral v 36. minúte stretnutia Nikita Gusev, na ktorého dve minúty pred koncom duelu nadviazal Sergej Plotnikov.

Petrohrad tak skompletizoval zoznam konferenčných semifinalistov na západe, medzi ktorými figurujú aj CSKA Moskva, Lokomotiv Jaroslavľ a Dinamo Moskva.

Vyrovnaný stav vo Východnej konferencii

Torpedo Nižnij Novgorod doma zdolal Barys Astana 3:1 a vyrovnal stav série vo Východnej konferencii na 3:3. Tím z Kazachstanu nevyužil prvý mečbal na ľade súpera.

O víťazstvo domáceho Novgorodu sa postaral rozhodujúcim presným zásahom v 31. min Arťom Aľajev. O poslednom konferenčnom semifinalistovi v KHL sa tak rozhodne v nedeľu na ľade kazašskej Astany.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – play-off

štvrťfinále konferencií

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Spartak Moskva – SKA Petrohrad 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) – konečný výsledok série: 2:4, postupuje SKA Petrohrad
Góly: 60. Zubov – 36. Gusev, 58. Plotnikov
Július Hudáček (Spartak) odchytal celý duel a kryl 29 z 31 striel súpera

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Torpedo Nižnij Novgorod – Barys Astana 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) – stav série 3:3
Góly: 13. Paršin, 31. Aľajev, 35. Galuzin – 29. Akolzin

Viac k témam: Barys Astana, KHL Kontinentálna hokejová liga, play-off KHL, SKA Petrohrad, Spartak Moskva, Torpedo Nižnij Novgorod
Zdroj: Webnoviny.sk – Hudáček nezabránil tesnej prehre Spartaka v play-off KHL, Petrohrad sa prebojoval do semifinále © SITA Všetky práva vyhradené.