Hviezdny Ronaldo sa v zápase kvalifikácie o postup na ME 2020 blysol štyrmi gólmi

11.9.2019 (Webnoviny.sk) – Štyri góly a z toho čistý hetrik v rozpätí 15 minút druhého polčasu. Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo podal ďalší dôkaz o svojej streleckej výnimočnosti.

Obávaný kanonier priviedol svoj tím vo Vilniuse k hladkému triumfu 5:1 nad domácou Litvou v utorkovom zápase kvalifikácie o postup na ME 2020. Tridsaťštyriročný krídelník sa v 160. zápase v národných farbách dostal na métu 93 gólov a opäť si upevnil pozíciu najlepšieho kanoniera európskej reprezentačnej histórie.

Tréner Santos nešetril chválov

Legendárny Maďar Ferenc Puskás, ktorý reprezentoval aj Španielsko, je druhý s 84 zásahmi. Na svete je len jediný futbalista, ktorý strelil v národnom tíme viac gólov ako CR7 – Iránčan Ali Daei sa v rokoch 1993 – 2006 blysol 109 reprezentačnými gólmi.

„Jeden gól som dal nedávno Srbom a dnes som pridal štyri. Chcem týmto spôsobom pokračovať čo najdlhšie. Som šťastný a užívam si to, ale nielen pre svoje štyri góly. Dosiahli sme istú solídnu úroveň v národnom drese a mne len vyhovuje, že tomu môžem napomáhať,“ skonštatoval Cristiano Ronaldo, jeho vyjadrenie priniesol aj portál Soccernet.

„Ronaldo je najlepší hráč na svete. Chcete ešte lepší dôkaz?,“ pochválil svojho kapitána tréner Portugalska Fernando Santos.

Hetrik dosiahol v priebehu 15 minút

Ofenzívny hráč Juventusu Turín otvoril skóre v 7. min z pokutového kopu prízemnou strelou do protipohybu brankára. V 28. min domáci vyrovnali zásluhou Vytautasa Andriuškevičiusa, ale po prestávke prišiel strelecký koncert Ronalda.

V priebehu 15 minút (62., 65. a 76.) dosiahol hetrik a zvýšil vedenie hostí na 4:1. Najprv brankár Litvy Ernestas Šetkus neudržal jeho skákajúcu strelu spoza šestnástky a strelil si akoby vlastný gól. V 62. min Ronaldo jemne tečoval strieľaný center Rafu Silvu a dovŕšeným hetrikom zvýšil už na 3:1 pre úradujúcich majstrov Európy aj víťazov Ligy národov.

Svoju streleckú šou ukončil strelou bez prípravy k vzdialenejšej žrdi po vyzvaní Bernardom Silvom. Galapredstavenie Portugalska ukončil gólom v druhej minúte nadstaveného času William Carvalho.

Portugalsko je druhé v B-skupine

Portugalsku patrí priebežné druhé miesto v B-skupine kvalifikácie ME 2020 s 8 bodmi zo 4 zápasov (2-2-0). Skupinu vedie 13-bodová Ukrajina, ale tréner Portugalčanov Santos verí svojim hráčom: „Som presvedčený o tom, že máme na víťazstvo v skupine.“

A ešte pár štatistík o CR7 ako ich prináša portál UEFA. Ronaldove reprezentačné zásahy (93) sa skladajú z dvoch štvorgólových zápasov a dovedna ôsmich, v ktorých zaznamenal hetrik. Štrnásťkrát sa blysol gólovým double a zostávajúcich 39 gólov strelil samostatne.

V 61 zápasoch, v ktorých skóroval, Portugalsko zvíťazilo v 51. Po 5 gólov strelil proti Andorre, Arménsku, Lotyšsku aj Švédsku, štyri kusy adresoval do siete Estónska, Faerských ostrovov, Litvy a Holandska. „Nikdy neskóroval proti Francúzsku, Nemecku, Taliansku aj Anglicku,“ pripomína portál UEFA.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Hviezdny Ronaldo sa v zápase kvalifikácie o postup na ME 2020 blysol štyrmi gólmi © SITA Všetky práva vyhradené.