Ian McKellen spadol z javiska počas predstavenia, očakáva sa však jeho plné zotavenie

527860_britain_people_ian_mckellen_76987 676x482.jpg

18.6.2024 (SITA.sk) – Uznávaný anglický herec Ian McKellen v pondelok večer počas predstavenia spadol z javiska a hospitalizovali ho. Podľa hovorcu inscenácie v Noël Coward Theatre je 85-ročný umelec „v dobrej nálade“ po tom, ako sken podľa lekárov ukázal, že sa plne zotaví. Utorkové predstavenie zrušili, ale očakáva sa, že v stredu sa herec už vráti na scénu.

Predstaviteľ Gandalfa z filmovej trilógie Pán prsteňov (2001, 2002 a 2003) či Magneto z filmov o X-Menoch (2000, 2003, 2006, 2014) spadol z javiska počas inscenácie Player Kings, ktorá je adaptáciou hier o Henrichovi IV. od Williama Shakespearea. V predstavení, ktoré režíruje Robert Icke, stvárňuje Johna Falstaffa. Z javiska spadol počas scény s princom Halom v podaní Toheeba Jimoha a Henrym Percym, ktorého stvárnil Samuel Edward-Cook.

„Zdá sa, že sir Ian zakopol, keď sa presunul z pódia, aby sa aktívnejšie zúčastnil na scéne,“ povedal jeden z divákov pre britskú tlačovú agentúru PA s tým, že to bol šok, keď spadol priamo pred publikum.

Hercovi pomohli zamestnanci divadla a dvaja lekári, ktorí boli v publiku, uviedlo divadlo vo vyhlásení. Divadlo následne evakuovali a predstavenie zrušili.

Viac k témam: Divadelné predstavenie, pád z javiska, Úraz
Zdroj: SITA.sk – Ian McKellen spadol z javiska počas predstavenia, očakáva sa však jeho plné zotavenie © SITA Všetky práva vyhradené.

18. júna 2024

Odporúčané články