Ibrahimovič tají ďalšiu klubovú zastávku, ale Malmö vylúčil

Návrat do Malmö FF nemá Zlatan Ibrahimovič v pláne.BASTAD 1. júna (WebNoviny.sk) – Zlatan Ibrahimovič stále tají nasledujúcu klubovú zastávku vo svojej futbalovej kariére, návrat do najvyššej švédskej súťaže však vylúčil a falošné budú zrejme aj indície vedúce k Josému Mourinhovi a Manchestru United. Tridsaťštyriročný severan necháva médiá špekulovať a na tréningovom kempe švédskej reprezentácie pripravujúcej sa na majstrovstvá Európy vo Francúzsku sa zabáva čítaním všakovakých teórií.

„Chcem, aby ste vymysleli čo najviac príbehov, pretože ich rád čítam. Počkám si na ten najlepší a keď ma to už bude unavovať, dám vám vedieť, aká je pravda,“ povedal útočník, ktorý po skončení uplynulej sezóny uzavrel svoje pôsobenie v Paríži Saint-Germain – strelil v nej 38 ligových gólov.

Švédski novinári pristúpili na Ibrahimovičovu hru a tento týždeň vyrukovali s informáciou, že po ME 2016 zrejme ukončí kariéru. „Tak nad tým rozhodne neuvažujem,“ zrušil ďalšiu hypotézu Ibrahimovič, ktorý pred pár dňami hodil návnadu vyhlásením, že sa čoskoro ukáže v Malmö. Teraz vysvetlil, že mal na mysli reprezentačnú akciu. „O švédsku ligu nemám záujem. Som na ňu ešte príliš dobrý,“ doplnil kanonier, ku ktorého cnostiam nepatrí skromnosť, a pripomenul aj finančnú stránku prípadného návratu do Malmö FF: „Ja si kladiem podmienky zmluvy, ja si robím rozpočet. Tak sa veci majú.“

Budúcu sezónu by najradšej odohral kompletnú, hoci tvrdí, že skončiť chce v najlepšom: „Kamkoľvek pôjdem, chcem predvádzať špičkový futbal. Keď budem cítiť, že to ďalej nejde, potom to budem riešiť. Je to v súlade s mojím rozhodnutím skončiť na vrchole,“ dodal Zlatan Ibrahimovič.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články