Imigrant onanujúci v Nitre je na slobode, zaplatil pokutu

Skupina študentiek v Nitre zavolala v piatok políciu na imigranta, ktorý sa pred nimi odhaľoval a sexuálne uspokojoval. Muža z Iraku po čine zadržali, ale už je na slobode. Informáciu o prípade ako prvý priniesol portál WebNoviny.sk.NITRA 1. júna (WebNoviny.sk) – Muž z Iraku, ktorý sa v piatok okolo siedmej večer odhaľoval a sexuálne uspokojoval pred študentkami v Nitre, zaplatil peňažný trest a je na slobode.

Azylanta po čine zadržala polícia a následne bol obvinený z prečinu výtržníctva. „V superrýchlom konaní bol uznaný vinným a súd mu uložil peňažný trest 900 eur,“ povedal pre WebNoviny.sk hovorca Okresného súdu v Nitre Mário Pivarči.

Odporúčame:

Imigrant v Nitre údajne onanoval nad mladými ženami

Hovorca Okresnej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček uviedol, že v prípade, že by výkon tohto trestu bol úmyselne zmarený, súd určil náhradný trest odňatia slobody v trvaní štyroch mesiacov. Muž však peňažný trest zaplatil, a tak sa väzeniu vyhol.

Incident sa stal v parku pri aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity neďaleko internátov. Políciu na miesto zavolali šokované študentky.

Nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová uviedla, že polícia k prípadu informácie neposkytne. Podľa zistení portálu WebNoviny.sk muž prišiel na Slovensko koncom minulého roka spoločne so skupinou asýrskych kresťanov. „Keďže má ako azylant rovnaké práva a povinnosti ako všetci občania Slovenska z krajiny nemôže byť vyhostený,“ vyjadrilo sa Prezídiom Policajného zboru.

Asýrski kresťania na Slovensku

Skupina 149 asýrskych kresťanov priletela z Iraku na Slovensko vlani 10. decembra. Jej členovia pochádzajú z Asýrie, z oblasti Iraku pri meste Mósul, ktoré obsadil tzv. Islamský štát a kresťanov z neho vyhnal. Prijatie kresťanských rodín je súčasťou dobrovoľného príspevku Slovenska k riešeniu migračnej krízy. Príprava na presťahovanie trvala 15 mesiacov.

Odporúčame:

Obrazom: Na Slovensko priletelo 149 utečencov z Iraku

Do škôl v Nitre a okolí nastúpilo 34 detí utečencov

Niekoľko utečencov sa vrátilo zo Slovenska do Iraku

Obrazom: Skupina 149 asýrskych kresťanov pricestovala z Iraku

Na Slovensko prišlo 25 kresťanských rodín. V marci sa zo záchytného tábora v Humennom premiestnili do Nitry a okolia. Sú medzi nimi umelci, lekári či programátori.

Zhruba tretinu zo 149 imigrantov tvoria deti do 15 rokov. Všetci najprv absolvovali dôkladné bezpečnostné previerky a prešli zdravotnými vyšetreniami, v azylovom tábore v Humennom sa dozvedali informácie o živote na Slovensku a chodili na kurzy slovenského jazyka.

V máji sa však dvadsať z nich rozhodlo vrátiť späť do vlasti. Dôvodom bola odlišnosť kultúr a smútok za domovom. Pri rozhodovaní návratu celých rodín zavážil fakt, že rodiny držia spolu. To znamená, keď sa jeden člen alebo hlava rodiny rozhodne, že sa chce vrátiť, ide späť celá rodina.

Príspevok z nitrianskeho mesačníka, keď sa imigranti prisťahovali do Nitry. Na fotke v mesačníku sú na mestskom úrade, kde ich privítal primátor Jozef Dvonč.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júna 2016

Odporúčané články