Instagram zakázal filtre simulujúce facelift či napichané pery, nechce vzbudzovať negatívne pocity

418538_instagram 676x451.jpg

23.10.2019 (Webnoviny.sk) – Instagram zakázal filtre s „rozšírenou realitou“, ktoré zobrazujú alebo propagujú plastickú chirurgiu. Zákaz tak platí napríklad na filtre, s použitím ktorých ľudia vyzerajú, ako keby mali facelift či si nechali napichať pery. Výskum totiž naznačuje, že takéto filtre meniace výzor môžu negatívne vplývať na psychické zdravie používateľov a vzbudiť u nich negatívne pocity v súvislosti s ich vzhľadom. Zákaz má podľa Instagramu, ktorý vlastní spoločnosť Facebook, podporiť duševnú pohodu používateľov.

Prehodnocujeme našu politiku, chceme, aby naše filtre boli pre ľudí pozitívny zážitok. Zatiaľ čo prehodnocujeme našu politiku, odstránime všetky efekty z galérie, ktoré súvisia s plastickou chirurgiou, zastavíme ďalšie schvaľovanie takýchto efektov a odstránime súčasné efekty, ak nám ich nahlásia,“ cituje hovorcu platformy spravodajský portál BBC.

Ako dlho bude odstránenie všetkých sporných filtrov trvať, podľa Instagramu nie je jasné. Najnovší krok platformy privítalo mnoho používateľov, no našli sa i takí, ktorí ho naopak odsúdili.

Instagram už prijal viacero opatrení v snahe podporiť duševnú pohodu používateľov. Vo februári napríklad oznámil, že odstráni všetky názorné snímky zobrazujúce sebapoškodzovanie.

Viac k témam: plastická chirurgia
Zdroj: Webnoviny.sk – Instagram zakázal filtre simulujúce facelift či napichané pery, nechce vzbudzovať negatívne pocity © SITA Všetky práva vyhradené.

23. októbra 2019

Odporúčané články