Intenzívny dážď zasiahol časti Francúzska, voda stúpa

V departmáne Pas-de-Calais na severe Francúzska záchranári evakuovali domy alebo nariadili ľuďom, aby sa presunuli do vyšších poschodí.Paríž 31. mája (WebNoviny.sk) – Viaceré časti Francúzska zasiahol v utorok výdatný dážď, ktorý pri Lamanšskom prielive vyústil vo varovania pred záplavami, spôsobil ďalšie odklady zápasov na tenisovom turnaji French Open a premočil oblečenie turistom v Paríži.

Záplavy alebo silný dážď predpovedali na utorok meteorológovia pre približne štvrtinu krajiny, od Normandie na severozápade až po Burgundsko juhovýchodne od Paríža. V departmáne Pas-de-Calais na severe Francúzska záchranári evakuovali domy alebo nariadili ľuďom, aby sa presunuli do vyšších poschodí, keďže hladiny riek tam na niektorých miestach stúpli až o meter, informovala tlačová agentúra AP.

Odporúčame:

Blesk zranil v Paríži 11-člennú skupinu detí a dospelých

Minister vnútra Bernard Cazeneuve vyzýval ľudí na „čo najväčšiu opatrnosť“. Povedal, že záchranné služby zasahovali počas noci na utorok a utorok ráno 4500-krát, aby pomohli ľuďom postihnutým stúpajúcou vodou. Žiadne obete na životoch ani zranenia neboli hlásené. Národná meteorologická služba Météo France varovala pred možnými výnimočne nebezpečnými záplavami v departmáne Loiret južne od Paríža.

Vo Francúzsku prší už niekoľko dní. Počas náhlej búrky v sobotu blesk zasiahol skupinu detí oslavujúcich narodeniny v parížskom parku. V nemocnici je stále ešte päť z nich. Všetky zápasy na French Open boli v pondelok zrušené, čo sa stalo po prvý raz za 16 rokov. V utorok sa začali hrať, ale čoskoro ich opäť prerušil dážď.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2016

Odporúčané články