IS sa prihlásil k útoku na prezidentský palác v Jemene

Islamský štát vo vyhlásení uviedol, že útok spáchal samovražedný atentátnik, ktorý sa odpálil v aute naloženom výbušninami.Káhira 28. januára (WebNoviny.sk) – Militantná organizácia Islamský štát (IS) sa prihlásila k zodpovednosti za dnešný bombový útok pred prezidentským palácom v jemenskom meste Aden – dočasným sídlom prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího. Informovala o tom agentúra Reuters.

Islamský štát vo vyhlásení uviedol, že útok spáchal samovražedný atentátnik, ktorý sa odpálil v aute naloženom výbušninami. Údajne išlo o Holanďana s menom abú Hanífa Hollandí.

Islamský štát ďalej tvrdil, že pri útoku zahynulo približne desať členov palácovej stráže a ďalších 20 utrpelo zranenia. Podľa Reuters sa pravosť vyhlásenia a totožnosť útočníka neporadilo bezprostredne overiť.

Vojna v Jemene si vyžiadala už takmer 6000 ľudských životov a uvrhla túto chudobnú krajinu do humanitárnej krízy. V konflikte stoja šiitskí povstalci a vojaci verní bývalému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi proti medzinárodne uznávanej vláde prezidenta Hádího, ktorú od marca 2015 podporuje náletmi koalícia na čele so Saudskou Arábiou.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. januára 2016

Odporúčané články