Islamský štát uniesol desiatky pracovníkov cementárne

K útoku na cementáreň v meste Dumajr, ležiacom zhruba 40 kilometrov severovýchodne od Damasku, došlo v utorok.Bejrút 7. apríla (WebNoviny.sk) – Desiatky robotníkov sú nezvestné po útoku milícií takzvaného Islamského štátu (IS) na cementáreň neďaleko sýrskej metropoly Damask. Informovalo o tom dnes Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR), ktoré dlhodobo monitoruje konflikt v Sýrii.

„Existujú informácie, že robotníkov uniesol Islamský štát a odviedol ich na neznáme miesto,“ povedal pre agentúru DPA šéf SOHR Rámí Abdal Rahmán.

K útoku na cementáreň v meste Dumajr, ležiacom zhruba 40 kilometrov severovýchodne od Damasku, došlo v utorok. S desiatkami zamestnancov podniku sa odvtedy nepodarilo nadviazať žiaden kontakt.

Podľa vyjadrenia jedného z manažérov cementárne je nezvestných až okolo 250 ľudí. Zdroje z prostredia sýrskych povstalcov tvrdia, že unesených je menej než 200, uviedla stanica BBC.

Sýrske úrady v Damasku sa zatiaľ k údajnému únosu robotníkov nevyjadrili. Robotníci boli podľa BBC unesení z nocľahárne na predmestí Dumajru, v okolí ktorého v ostatných dňoch prebiehali ťažké boje medzi sýrskymi vládnymi silami a bojovníkmi Islamského štátu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2016

Odporúčané články