J. Murray a Soares otočili finále debla na Australian Open

Čoskoro 30-ročný Škót Jamie Murray sa raduje zo svojho druhého deblového primátu na Majors po triumfe vo wimbledonskom mixe 2007 so Srbkou Jelenou Jankovičovou.MELBOURNE 30. januára (WebNoviny.sk) – Britský tenista Jamie Murray a Brazílčan Bruno Soares nasadení ako siedmi zvíťazili za 139 minút tesne 2:6, 6:4, 7:5 nad Čechom Radkom Štěpánkom a Kanaďanom Danielom Nestorom v sobotňajšom finále štvorhry na grandslamových Australian Open v Melbourne. V rozhodujúcom sete nedoplatili na premrhanie náskoku 5:3 vrátane mečbalu v desiatej hre pri vlastnom podaní. Následne sa totiž ešte raz presadili na príjme a potom zvládli reparát na servise.

VŠETKY SPRÁVY Z AUSTRALIAN OPEN

Murrayho brat Andy sa v nedeľu o 9.30 h SEČ predstaví vo finále dvojhry proti srbskému obhajcovi trofeje a lídrovi renkingu Novakovi Djokovičovi. Takáto súrodenecká kombinácia u mužov je novinkou vo finále na veľkej štvorke v tzv. otvorenej ére. „Andy, mal by si byť v posteli a nie si ma tu fotiť,“ mentorsky a so smiechom skonštatoval na slávnostnom ceremoniáli Jamie hlboko po polnoci melbournského času.

Obrazom: Finále ženskej dvojhry na Australian Open

Čoskoro 30-ročný Škót J. Murray (nar. 13. februára 1986 v Dunblane) sa raduje zo svojho druhého deblového primátu na Majors po triumfe vo wimbledonskom mixe 2007 so Srbkou Jelenou Jankovičovou. Vlani sa podieľal na úspechu Britov v Davisovom pohári. Teraz sa dočkal satisfakcie po nezdaroch vo finále štvorhry mužov na Wimbledone aj US Open 2015 (zhodne po boku Austrálčana Johna Peersa).

„Keď dosiahnete čosi takéto, uvedomíte si, aká dlhá cesta je za vami, a chcete v prvom rade poďakovať všetkým, ktorí vás na nej sprevádzali. Nebola to vždy prechádzka ružovým sadom – zažil som v mojej kariére výšky, ale aj pády. Za ostataný približne rok sa však veci začali vyvíjať mojím smerom,“ skonštatoval J. Murray, citoval ho web Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

Odporúčame:

Video: Kerberová vo finále Australian Open porazila Serenu

Obrazom: Serena neobhájila titul na Australian Open

Tereza Mihalíková neuspela vo finále Australian Open

Tereza Mihalíková získala deblový titul na Australian Open

Tridsaťtriročný rodák z Belo Horizonte Soares sa presadil v mixe na US Open 2012 a 2014, v nedeľu o 6.00 h SEČ v ňom bude mať šancu vo finále s Ruskou Jelenou Vesninovou proti americko-rumunskej dvojicu CoCo Vandeweghová, Horia Tecau.

„Prijal som ponuku na partnerstvo s Jamiem, lebo som veril, že môžeme dosahovať úspechy. Obaja sme sa nachádzali v štádiu kariéry, v ktorom sme boli pripravení presadiť sa na významných turnajoch. Pracovali sme spolu už v decembri a povedal som Jamiemu, že to bola moja najlepšia medzisezónna príprava za 5-6 rokov, mal som naozaj dobrý pocit,“ uviedol Soares, s J. Murraym aj víťaz prípravného turnaja v Sydney.

Štvorhra mužov – finále:
Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit./Braz.-7) – Daniel Nestor, Radek Štěpánek (Kan./ČR) 2:6, 6:4, 7:5 za 139 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2016

Odporúčané články