Jankovskú priviezli na Úrad špeciálnej prokuratúry do Pezinka, prokurátorke Simonovej napísala list

423291_monika jankovska 1 676x484.jpg

27.10.2020 (Webnoviny.sk) – Bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú previezli z banskobystrickej väznice na Úrad špeciálnej prokuratúry v Pezinku. Informáciu priniesol spravodajský portál TV Markíza Tvnoviny.sk.

Jankovská, ktorá je v súčasnosti obvinená z korupcie a marenia spravodlivosti, by podľa portálu mohla začať spolupracovať s políciou.

Obvinená pred pár týždňami vyhlásila hladovku. Dôvodom mali byť údajné nezákonnosti, ktoré sa voči nej dejú. Podľa informácií portálu však Jankovská napísala pred pár dňami z väzenia list dozorujúcej prokurátorke v kauze Búrka Valérii Simonovej.

Predtým údajne poslala niekoľko písomností šéfovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavovi Zurianovi. Teraz si ju prokurátorka dala priviezť priamo do úradu. Okrem Simonovej má byť na stretnutí aj minimálne jeden nadriadený dozorujúcej prokurátorky.

Viac k témam: akcia Búrka
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovskú priviezli na Úrad špeciálnej prokuratúry do Pezinka, prokurátorke Simonovej napísala list © SITA Všetky práva vyhradené.

27. októbra 2020

Odporúčané články