Je potrebné upokojiť napätie medzi Moskvou a Kyjevom, zhodol sa Pellegrini s veľvyslancami EÚ

394529_imgl1899 676x451.jpg

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Predseda vlády SR Peter Pellegrini sa v utorok na Úrade vlády SR stretol s veľvyslancami členských krajín Európskej únie. Hlavnou témou stretnutia bola aktuálna bezpečnostná situácia na Ukrajine.

Konflikt nesmie eskalovať

Zástupcovia členských krajín EÚ sa s premiérom zhodli, že je potrebné upokojiť napätie medzi Moskvou a Kyjevom. Európska únia musí urobiť všetko pre to, aby konflikt neeskaloval a musí sa riešiť diplomatickou cestou.

Témou diskusie bol aj Globálny kompakt Organizácie Spojených národov (OSN) o migrácii, ktorý má byť prijatý na decembrovej medzivládnej konferencii v Maroku.

Veľvyslanci premiéra oboznámili s pozíciami svojich vlád k tomuto dokumentu. Predseda vlády potvrdil svoje nemenné stanovisko k nelegálnej migrácii, ktorú považuje za bezpečnostné riziko.

Stretnutie Priateľov kohézie

Predseda vlády Peter Pellegrini informoval aj o nadchádzajúcom stretnutí Priateľov kohézie, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 29. novembra na Bratislavskom hrade. Jeho cieľom bude vyslať signál, aby Kohézny fond naďalej ostal dôležitým nástrojom Európskej únie, ktorý znižuje ekonomické a sociálne rozdiely medzi regiónmi EÚ a prispieva k stabilizácii ich ekonomík.

Stretnutie sa koná aj pri príležitostí predsedníctva Slovenskej republiky vo V4. Veľvyslanci vyjadrili spokojnosť, že sa podarilo dosiahnuť dohodu o brexite a vyjadrili presvedčenie, že jednotlivé krajiny Únie túto dohodu vo svojich parlamentoch čo najskôr schvália.

Premiér zdôraznil, že pre Slovenskú republiku sú jedinou alternatívou Európska únia a NATO a je potrebné, aby lídri Európskej únie čo najviac diskutovali o výhodách členstva v týchto organizáciách.

Viac k témam: pakt o migrácii, Peter Pellegrini, premiér Slovenskej republiky, Rusko, Ukrajina, V4 Vyšehradská štvorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Je potrebné upokojiť napätie medzi Moskvou a Kyjevom, zhodol sa Pellegrini s veľvyslancami EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články