Jozef Metelka označil Petra Sagana za najlepšieho jazdca celej galaxie

353254_metelka 1 640x420.jpg

VYSOKÉ TATRY 25. septembra (WebNoviny.sk) – Prenikavý úspech slovenského cyklistu Petra Sagana na majstrovstvách sveta v nórskom Bergene sledoval so zatajeným dychom aj Jozef Metelka, ktorý doteraz reprezentoval Slovensko v cestnej aj dráhovej cyklistike medzi hendikepovanými športovcami.

Odporúčame:
Video: Fantastický Sagan prepísal históriu, je tretíkrát za sebou majstrom sveta (aktualizované)

Televízny prenos záveru nedeľňajších pretekov, v ktorých Sagan získal tretí titul svetového šampióna za sebou, pozeral prostredníctvom mobilného telefónu na sústredení vo Vysokých Tatrách. „Peťo je najlepší jazdec celej galaxie. Trikrát po sebe sa to ešte nikomu nepodarilo. Normálne strácam slová pri jeho úspechu,“ zneli prvé slová Metelku pre agentúru SITA.

Odporúčame:
Video: Celý svet takmer nevidel Saganov historický triumf, Nóri vysvetľujú škandál s výpadkom obrazu

„Prenos z pretekov som nevidel celý, videl som len záverečných 900 metrov. Do poslednej chvíle to bolo napínavé. Hneď po prejazde cieľom som vedel, že to Peťo zvládol. Videl som to zo jeho záverečného posunutia bicykla do cieľa. Je to niečo úžasné a som neskutočne rád, že sa mu to podarilo. Lámať takéto rekordy je skvelé. Verím, že si to poriadne užíva. Gratulujem mu a je pre mňa česť, že som sa s ním mal možnosť stretnúť,“ pokračoval Jozef Metelka, viacnásobný majster sveta medzi hendikepovanými športovcami a dvojnásobný paralympijský šampión z Ria de Janeiro 2016. „Dúfam, že jeho úspechy budú pokračovať ďalej. Teraz mu prajem príjemný oddych. Verím, že si nájde čas na poriadnu dovolenku a rodinu,“ poznamenal.

Podľa Jozefa Metelku je súčasná dominancia Petra Sagana famózna, veď obhájiť titul svetového šampióna dvakrát za sebou sa ešte žiadnemu cyklistovi v cestných pretekoch nepodarilo. „Žiť v dobe, kedy sa niečo také stane, navyše slovenskému jazdcovi, je niečo neskutočné. Ešte raz mu posielam obrovskú gratuláciu,“ dodal.

Viac k témam: cyklistika, Jozef Metelka, Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, Peter Sagan
Zdroj: Webnoviny.sk – Jozef Metelka označil Petra Sagana za najlepšieho jazdca celej galaxie © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články