Jozef Metelka získal zlato na šampionáte v dráhovej paracyklistike v Apeldoorne

APELDOORN 16. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Jozef Metelka získal titul majstra sveta na šampionáte v dráhovej paracyklistike v holandskom Apeldoorne. V individuálnych stíhacích pretekoch na 4 km si v súboji o zlato poradil s Britom Georgom Peasgoodom.

Jazdci vo finále kategórie C4 neabsolvovali celú trať, keďže dominantný slovenský jazdec súpera predstihol o kolo a získal už svoj ôsmy titul svetového šampióna, spolu na ceste aj na dráhe.

Tridsaťdvaročný piešťanský rodák Metelka získal v Holandsku aj striebro na kilometrovej trati. V sobotňajšej stíhačke v kategórii C5 obsadil ďalší Slovák Ondrej Strečko 23. pozíciu.

Viac k témam: dráhová paracyklistika, MS v paracyklistike
Zdroj: Webnoviny.sk – Jozef Metelka získal zlato na šampionáte v dráhovej paracyklistike v Apeldoorne © SITA Všetky práva vyhradené.