Kalifornský guvernér podporil Clintonovú, Trump je hrozbou

Guvernér najľudnatejšieho štátu USA vyjadril svoj rešpekt ku Clintonovej demokratickému súperovi Berniemu Sandersovi.Los Angeles 31. mája (WebNoviny.sk) – Populárny kalifornský guvernér Jerry Brown vyjadril podporu Hillary Clintonovej v boji o prezidentskú nomináciu Demokratickej strany. Podľa Browna len Clintonová môže zabrániť tomu, aby sa do Bieleho domu dostal republikánsky uchádzač Donald Trump, informovala agentúra Reuters.

„Rozhodol som sa hlasovať za Hillary Clintonovú, pretože som presvedčený, že je to jediná cesta, ako zvíťaziť v prezidentských voľbách a zastaviť nebezpečnú kandidatúru Donalda Trumpa,“ napísal Brown v liste kalifornským demokratom a nezávislým, ktorý zverejnil na internete.

Guvernér najľudnatejšieho štátu USA vyjadril svoj rešpekt ku Clintonovej demokratickému súperovi Berniemu Sandersovi. Konštatoval však, že Sanders zaostáva za Clintonovou o zhruba tri milióny hlasov a o stovky delegátov na stranícky nominačný zjazd. Manželke exprezidenta Billa Clintona chýba už len 73 delegátov, aby si zaistila nomináciu svojej strany pre novembrové prezidentské voľby.

„Inými slovami – Clintonovej vedenie je neprekonateľné a demokrati miliónmi svojich hlasov ukázali, že ju chcú za kandidátku,“ povedal Brown. Demokrati musia už podľa neho ukončiť vnútorné boje a sústrediť sa na zápas proti Trumpovi, ktorý – ako uviedol – predstavuje hrozbu pre prisťahovalcov, pre životné prostredie i pre svetový mier.

Siedmeho júna sa budú konať prezidentské primárky v šiestich amerických štátoch vrátane Kalifornie, kde budú vyberať svojho kandidáta zároveň demokrati i republikáni. O najväčší počet delegátov – 475 – budú demokrati súperiť práve v Kalifornii.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2016

Odporúčané články