Kane strelil svoj 400. gól v NHL, v Chicagu sa zaradil k legendám ako Hull či Mikita (video)

1.3.2021 (Webnoviny.sk) – Patrick Kane sa zaradil medzi hokejistov, ktorí dosiahli v NHL na métu 400 gólov. V polovici tretej tretiny súboja ChicagoDetroit (7:2) Kane zvýšil na 5:1 pre Blackhawks, keď majstrovsky zvládol útočnú situáciu 2 na 1. Namiesto prihrávky Alexovi de Brincatovi si položil na ľad obrancu súpera Filipa Hroneka a strelou zápästím prekonal Thomasa Greissa.

Míľniky nie sú dôležité

Kane sa stal stým hráčom, ktorý prekonal hranicu 400 gólov v NHL. V klube Chicago Blackhawks strelili minimálne 400 gólov okrem Kana už len hokejové legendy Bobby Hull (604), Steve Larmer (406) aj nedávno zosnulý Kanaďan so slovenským rodiskom Stan Mikita. Ten nastrieľal v drese „čiernych jastrabov“ 541 gólov.

„Keď som videl, že Hronek sa kĺže po ľade, spomalil som, urobil ešte jeden pohyb a až potom vystrelil. Míľniky nie sú dôležité, záleží len na tom, aby sa veci robili správnym spôsobom,“ uviedol Patrick Kane na webe NHL.

Prvá hviezda zápasu

Tridsaťdvaročný americký útočník dosiaľ odohral 996 zápasov v základnej časti NHL a nazbieral v nich 1056 bodov za 400 gólov a 656 asistencií. V tejto sezóne má na konte 34 bodov za 11 gólov a 23 asistencií. V kanadskom bodovaní NHL mu patrí druhá priečka za 40-bodovým Connorom McDavidom z Edmontonu. V nedeľňajšom súboji proti Detroitu pridal ku gólu aj dve asistencie a stal sa prvou hviezdou. K hladkému triumfu Blackhawks nad Red Wings výrazne prispel 44 zákrokmi brankár Kevin Lankinen.

„Nebol to perfektný výkon z našej strany, ale prvé dve tretiny sme odohrali výborne v defenzíve. V útoku sme urobili to, čo sme mali urobiť. Časom sme sa uvoľnili a potom už bolo zakončenie z našej strany jednoduchšie,“ komentoval tréner Chicaga Jeremy Colliton.

Viac k témam: ľadový hokej, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Kane strelil svoj 400. gól v NHL, v Chicagu sa zaradil k legendám ako Hull či Mikita (video) © SITA Všetky práva vyhradené.