Kindlotéka od Amazonu je už v desiatich školách, má podporiť čítanie a záujem detí o literatúru

394805_kindle 676x451.jpeg

SEREĎ 29. novembra (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Amazon darovala v rámci komunitného programu Kindlotéka ďalšie tri čitateľské kútiky základným školám v Pate, Šali a Trnave. Cieľom projektu je podporiť čítanie a záujem detí o literatúru.

Interaktívne čitateľské kútiky

Doteraz boli interaktívne čitateľské kútiky nainštalované v siedmich školách, najnovšie pribudli v Základnej škole s materskou školou Jána Bottu v Trnave, Základnej škole s materskou školou P. Pazmáňa v Šali a Základnej škole v Pate. Všetky školy nominovali zamestnanci reverzného logistického centra Amazon v Seredi. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe.

Každý čitateľský kútik je vybavený šiestimi elektronickými čítačkami Kindle, ako aj nabíjacími stanicami. Spoločnosť Amazon k tomu pridala aj 300 elektronických kníh a 70 tlačených kníh, všetky si vyberali samotné školy. Boli medzi nimi nielen klasické tituly, ale aj knihy od súčasných autorov detskej tvorby. Nechýbali ani slovníky a encyklopédie o prírodných vedách, zvieratách alebo histórii.

Atraktívna alternatíva ku klasickým knihám

Sme radi, že môžeme našim žiakom ponúknuť atraktívnu alternatívu ku klasickým knihám. Mladšia generácia ocení možnosť prepojenia technológií a čítania, vďaka čomu bude pre nich literatúra zaujímavejšia. O čítačky je u nás už teraz veľký záujem,“ povedala Jana Martinková, riaditeľka Základnej školy v Pate. Dodala, že vďaka čitateľskému kútiku v škole vyčlenili novú miestnosť na knižnicu.

Projekt Kindlotéka je zameraný na podporu regiónu, v ktorom pôsobia a žijú zamestnanci spoločnosti Amazon. Doteraz tam spoločnosť školám venovala 3 400 e-kníh, 710 tradičných kníh a 68 čítačiek Kindle.

Viac k témam: Amazon, Kindle, slovenská základná škola
Zdroj: Webnoviny.sk – Kindlotéka od Amazonu je už v desiatich školách, má podporiť čítanie a záujem detí o literatúru © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články