KĽDR vypálila ďalšiu raketu, môže ísť o balistickú strelu

Strelu, ktorá môže byť aj balistickou raketou, Pchjongjang vypálil v oblasti východného pobrežia KĽDR.SOUL 1. apríla (WebNoviny.sk) – Severná Kórea v piatok vypálila bližšie nešpecifikovaný typ rakety do vôd pri svojom východnom pobreží. Informovali o tom juhokórejské médiá s tým, že by mohlo ísť o balistickú strelu.

Strelu, ktorá môže byť aj balistickou raketou, Pchjongjang vypálil v oblasti východného pobrežia KĽDR, oznámila juhokorejská agentúra Jonhap s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z prostredia armády. Ďalšie podrobnosti nepriniesla. Juhokórejské ministerstvo obrany citované informácie bezprostredne nepotvrdilo.

Odporúčame:

Severná Kórea pohrozila útokom na prezidentský palác v Soule

Severná Kórea odpálila niekoľko rakiet krátkeho doletu

Vodca Kim opäť provokuje, KĽDR odpálila balistickú raketu

Pchjongjang túto raketu vypálil iba niekoľko hodín po tom, ako americký prezident Barack Obama po stretnutí s juhokórejskou prezidentkou Pak Kun-hje a japonským premiérom Šinzóom Abem počas globálneho summitu o jadrovej bezpečnosti vo Washingtone zdôraznil význam dôsledného uplatňovania rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN týkajúcich sa jadrového programu Severnej Kórey, upozornila agentúra AP. Spojené štáty sa s Južnou Kóreou a Japonskom dohodli, že sa budú zasadzovať proti jadrovým provokáciám zo strany KĽDR.

V prípade, ak sa odpálenie balistickej rakety potvrdí, pôjde podľa AP o ďalšiu raketovú skúšku komunistickej krajiny. Pchjongjang tým reaguje na prebiehajúce spoločné vojenské cvičenie Washingtonu a Soulu, ktoré považuje za nácvik nepriateľskej invázie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. apríla 2016

Odporúčané články