Kližan do Ria nepôjde, ako dôvod uviedol vírus zika

Víťaz nedávneho turnaja v Hamburgu Kližan v krátkej reakcii uviedol, že pre neho nebolo jednoduché takto sa rozhodnúť. BRATISLAVA 27. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan sa nezúčastní na blížiacich sa olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro (5.- 21. 8.). Agentúru SITA o tom informoval jeho mediálny manažér Jozef Korbel. Kližan si vybojoval účasť pod piatimi kruhmi na základe svojho postavenia v rebríčku, v Riu sa mal predstaviť aj vo štvorhre po boku Andreja Martina.

Víťaz nedávneho turnaja v Hamburgu Kližan v krátkej reakcii uviedol, že pre neho nebolo jednoduché takto sa rozhodnúť. Na tenisovom turnaji v Riu pri neúčasti Kližana a tým aj Martina by malo reprezentovať Slovensko už len ženské duo vo dvojhre Dominika Cibulková a Karolína Schmiedlová.

„Bolo to pre mňa ťažké rozhodnutie… Žiaľ, na olympijských hrách v brazílskom Riu sa nezúčastním pre nebezpečenstvo vírusu zika, ktoré tam panuje. Nasledujem ďalších svetových tenistov ako sú Raonic, Berdych, Dolgopolov, Halepová, aj ďalších športovcov, ktorí sa takto rozhodli. Zároveň sa chcem ospravedlniť všetkým svojim podporovateľom i fanúšikom, ktorým som spôsobil sklamanie, ale verím, že prídu iné športové chvíle, keď budem znova reprezentovať našu krajinu,“ uviedol Martin Kližan v reakcii na svoju neúčasť na OH 2016.

Dvadsaťsedemročný Kližan, teraz 30. v počítačovom poradí, v roku 2012 na OH v Londýne prehral v 1. kole na tráve s Američanom Andym Roddickom. V Riu de Janeiro Hrať sa bude hrať tenisový turnaj 6. – 14. augusta na tvrdom povrchu typu GreenSet Grand Prix Cushion loptičkami Wilson Australian Open. Už v značne preriedenom štartovnom poli mužskej dvojhry bude chýbať aj legendárny Švajčiar Roger Federer. Ten však ako dôvod neuviedol ziku, ale predčasný koniec sezóny pre zranenie kolena.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. júla 2016

Odporúčané články