Koaličná rada bude riešiť problém koncesií pre RTVS

Most-Híd na Koaličnej rade pravdepodobne otvorí aj otázku nezávislej kontroly polície, tlačiť by mal aj na zavedenie jednoznačných pravidiel pre všetkých, pokiaľ ide o vratky DPH.BRATISLAVA 3. júna (WebNoviny.sk) – Lídri štyroch vládnych strán Smer, SNS, Most-Híd a Sieť by sa v piatok v reštaurácii Hrad na Bratislavskom hrade mali stretnúť so všetkými predsedami straníckych krajských organizácií. Cieľom stretnutia je dohodnúť si pravidlá, ako bude koalícia štyri roky fungovať v regiónoch.

Národniari zatiaľ nesúhlasia so zvýšením koncesionárskych poplatkov

Klasická Koaličná rada by sa potom podľa informácií agentúry SITA mala konať v Národnej rade SR. Diskutovať by sa malo o koncesionárskych poplatkoch, keďže SNS avizovala, že „v tejto chvíli nepodporí zvýšenie koncesionárskych poplatkov za rozhlasové a televízne vysielanie“.

Odporúčame:

Most reaguje na vyjadrenie SNS o koncesionárskych poplatkoch

Národniari viac peňazí pre RTVS podporia až vtedy, keď „budú predložené jasné vízie budúceho vysielacieho programu, keď program a koncepcia vysielania bude napĺňať princípy verejnoprávnosti a národnej kultúrnej inštitúcie, keď sa prijmú opatrenia na skvalitnenie vysielania, od jazykovej kultúry, až po zostavenie programovej štruktúry“.

„Gentlemanská dohoda bola taká, že táto koalícia nebude riešiť podobné nezhody pred médiami. My dohody vždy držíme a žiadame o to aj koaličných partnerov,“ reagoval na SNS predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál.

Most-Híd presadzuje aj akčnú skupinu, ktorá by riešila extrémizmus

Programové vyhlásenie vlády by mala podľa Gála každá strana vládnej koalície dodržiavať v každom bode.

V programovom vyhlásení vlády bola podľa Gála jednoznačná dohoda na tom, že tzv. koncesionárske poplatky pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) treba zvýšiť preto, „aby sa zlepšila kvalita verejnoprávnych médií, ako to prezentovalo vedenie RTVS, a neviazať to k nejasným cieľom, ktoré prezentovala SNS – skutočnou slovenskou a národnou verejnoprávnou inštitúciou“.

Most-Híd na Koaličnej rade pravdepodobne otvorí aj otázku nezávislej kontroly polície, tlačiť by mal aj na zavedenie jednoznačných pravidiel pre všetkých, pokiaľ ide o vratky DPH. Most-Híd presadzuje aj zriadenie akčnej skupiny, ktorá by riešila extrémizmus.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články