Kollár podľa KDH ukázal papalašizmus, žiadali odvolanie veľkého omylu politiky (video+foto)

453126_20201203_165330 676x507.jpg

3.12.2020 (Webnoviny.sk) – Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) na Námestí SNP v Bratislave dnes rozložilo 4-tisíc jabĺk za odvolanie predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) z funkcie.

Veľký omyl politiky

Ako uviedol pre médiá Alojz Hlina (KDH), každé jablko predstavuje človeka, ktorý pri popise udalosti na sociálnej sieti označil, že má záujem prísť. Dôvodom takejto formy symbolického protestu je zákaz zhromažďovania.

Ja naozaj považujem Borisa Kollára za veľký omyl slovenskej politiky,“ povedal Hlina na podujatí. Predseda KDH Milan Majerský uviedol, že v prípade Kolára išlo o papalašizmus a že predseda NR SR „prekročil čiaru, za ktorú sa nedá ísť a za ktorú by nemal ísť žiaden ústavný činiteľ“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest za odvolanie Borisa Kollára

Kollár ležal v samostatnom trakte

Predseda parlamentu mal 24. októbra dopravnú nehodu, pri ktorej bol vážne zranený. Podľa medializovaných informácií sa 24. novembra konala koaličná rada v nemocnici pri Kollárovi. Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) pred rokovaním Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) 25. novembra povedal, že pri tejto návšteve boli porušené pravidlá, no nebol ohrozený žiaden iný pacient.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dodal, že sa o situáciu zaujímal a zistil, že Kollár ležal v samostatnom trakte, kde nedochádza k premiešavaniu ľudí. Podľa hlavného hygienika Jána Mikasa išlo o nešťastné riešenie pri súčasnej epidemiologickej situácii. Dodal však, že tento problém je v kompetencii manažmentu nemocnice, ktorá by mala nastaviť pravidlá. Kollára z nemocnice do domácej liečby prepustili 27. novembra.

Viac k témam: predseda NR SR, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár podľa KDH ukázal papalašizmus, žiadali odvolanie veľkého omylu politiky (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

3. decembra 2020

Odporúčané články