Kongo zažíva druhé najväčšie šírenie eboly v histórii, zaznamenali desiatky nakazených detí

394893_ebola 676x446.jpg

JOHANNESBURG 30. novembra (WebNoviny.sk) – Konžská demokratická republika zažíva druhé najväčšie šírenie eboly v histórii. Vo štvrtok o tom informoval zástupca Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Peter Salama. Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že doteraz zaznamenali 379 potvrdených a 47 pravdepodobných prípadov nákazy.

Ebola zabila od 1. augusta 198 ľudí, pričom zrejme môže aj za smrť ďalších 47 osôb. WHO vo štvrtok potvrdila, že zaregistrovali 36 prípadov nakazených novorodencov a detí mladších ako dva roky.

Prácu zdravotníkov naďalej komplikujú útoky rebelských skupín. Zdravotnícke organizácie každý deň informujú o novom probléme, ktorý im bráni v práci, no aj tak majú za sebou veľké úspechy.

Vakcináciu podstúpilo už vyše 37-tisíc ľudí. Salama tento mesiac predpokladal, že šírenie nákazy na severovýchode krajiny bude trvať ďalších šesť mesiacov. V rokoch 2014 až 2016 zabila ebola v Západnej Afrike viac ako jedenásťtisíc ľudí.

Viac k témam: ebola, vírus ebola
Zdroj: Webnoviny.sk – Kongo zažíva druhé najväčšie šírenie eboly v histórii, zaznamenali desiatky nakazených detí © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články