Konzílium odborníkov rozhodlo o lyžiarskych strediskách, Slováci sa na svah tak skoro nedostanú

453123_gettyimages 450948237 676x449.jpg

3.12.2020 (Webnoviny.sk) – Zimné lyžiarske strediská sa na Slovensku zatvoria minimálne do začiatku januára 2021. Vyhlásil to v štvrtkovej online diskusii minister dopravy a výstavby Andrej Doležal s tým, že sa tak rozhodlo konzílium odborníkov.

Konzílium odborníkov zajtra, teda v piatok na rokovaní pandemickej komisii vlády odporučí sprísnenie opatrení vrátane uzatvorenia zimných lyžiarskych stredísk. To znamená, že minimálne do začiatku januára môžeme zabudnúť na lyžiarsku sezónu,“ dodal Andrej Doležal.

Viac o téme: Koronavírus

Ministerstvo dopravy a výstavby pripravilo podľa Andreja Doležala jasný protokol, za akých okolností ponechať lyžiarske strediská otvorené aj počas aktuálnej pandémie koronavírusu, a to na semaforovom systéme.

Avšak tento návrh nateraz nie je aktuálny, keďže podľa odborníkov namiesto uvoľňovania je nevyhnutné sprísňovať opatrenia zamerané na zastavenie šírenie ochorenia COVID-19.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lyžiarske strediská
Zdroj: Webnoviny.sk – Konzílium odborníkov rozhodlo o lyžiarskych strediskách, Slováci sa na svah tak skoro nedostanú © SITA Všetky práva vyhradené.

3. decembra 2020

Odporúčané články