Korčokovi sú prednejšie cudzie záujmy, podľa Pellegriniho to bude pre Slovensko devastačné (video)

519406_korcok pellegrini 676x451.jpg

12.2.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 12. februára, 16:38

Prezidentskému kandidátovi Ivanovi Korčokovi sú prednejšie cudzie záujmy než národnoštátny záujem Slovenska.

Na svojej sociálnej sieti to uviedol predseda parlamentu a kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Hlas-SD) s tým, že Korčokove vyhlásenia o zrušení práva veta v oblasti zahraničnej politiky považuje za nebezpečné z pohľadu národnoštátnych záujmov Slovenska.

Bližší mu je Brusel

Ako Pellegrini pripomenul, Korčok argumentuje tým, že chce silnejšiu pozíciu EÚ vo svete. „Tento argument v plnej miere odhaľuje jeho priority ako aj spôsob myslenia,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že Korčokovi nezáleží na vlastnej krajine a občanoch.

„Uvažuje spôsobom ministerského úradníka, kde mu je Brusel bližší než Bratislava, Banská Bystrica alebo Košice,“ uviedol predseda parlamentu a podotkol, že EÚ je konceptom štátov, kde za jedným stolom rovnocenne sedia a hlasujú veľkí európski hráči s tými menšími, pričom aj hlasovanie menšieho štátu, akým je SR, má rovnakú váhu ako napríklad hlas Nemecka alebo Francúzska.

Snaží sa zapáčiť veľkým hráčom

„Vzájomne nerešpektujúci dialóg zároveň vytvára z EÚ ojedinelý projekt, ktorý je inšpiratívny aj vo svete. V iných častiach sveta sa totiž viac presadzuje hrubá sila, tlak, než dialóg a argumenty. A preto nikdy nesmieme na túto výsadu – právo veta, rezignovať,“ vyhlásil Pellegrini a doplnil, že Korčok sa so svojím názorom snaží zapáčiť veľkým hráčom a chce prijímať len príkazy a rozhodnutia silnejších.

„Je to možno pohodlnejšie, ale doslova devastačné pre SR a ďalšie menšie štáty EÚ,“ skonštatoval predseda parlamentu a dodal, že medzi priority Korčoka nepatrí silné Slovensko, ale silná EÚ. Ak však v EÚ nebude každý štát dostatočne silný, nebude silná ani samotná EÚ, uzavrel Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Korčok hovorí o strašení

„Pán Pellegrini sa v núdzi znovu pustil do strašenia a tentokrát sa oháňa národno-štátnymi záujmami,“ uviedol vo svojom stanovisku kandidát na prezidenta Ivan Korčok s tým, že on je za silnejšiu EÚ v oblasti zahraničnej politiky.

„Toto je slovenský záujem, lebo tu je odpoveď aj na migráciu aj na to, či EÚ bude naďalej bezvýznamný hráč vo svete, ktorého nikto neberie vážne. V poriadku, vieme na čom sme, keď Peter Pellegrini vidí ako hrozbu to, čo ja vnímam ako záujem Slovenska,“ dodáva kandidát na prezidenta s tým, že tu majú úplne odlišný názor.

Plošné amnestie pre zlodejov

Prvý národnoštátny záujem je podľa Korčoka neriadiť z pozície predsedu NR SR plošné amnestie pre zlodejov, korupčníkov a násilníkov.

Druhý je podľa neho neohrozovať čerpanie 900 miliónov eur z európskych peňazí a tretí národnoštátny záujem je normálna predvolebná debata, ktorej sa podľa neho Pellegrini stále vyhýba.

„Pán Pellegrini, právo veta v EÚ je pre Vás len marketingová skratka a ani tá nie je z Vašej hlavy. Som za debatu o posilnení spoločnej zahraničnej politiky EÚ, lebo opakujem, silnejšia EÚ vo svete je slovenský záujem,“ dodal na záver Korčok a vyzval svojho súpera, aby spolu debatovali, nech si ľudia urobia názor.

Viac k témam: Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Korčokovi sú prednejšie cudzie záujmy, podľa Pellegriniho to bude pre Slovensko devastačné (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

12. februára 2024

Odporúčané články