Košice otočili šláger Tipsport ligy, ‚barani‘ neinkasovali

V nedeľňajších zápasoch Tipsport ligy sa darilo domácim tímom, na ľade súpera sa z triumfu tešili iba ‚kamzíci‘.KOŠICE 21. februára (WebNoviny.sk) – Tipsport liga mala v nedeľu na programe 49. kolo, v ktorom sa darilo domácim tímom.

Zvolen vyhrával v Košiciach 2:0 i 3:1, ale body nezískal

V súboji prvého s druhým sa zrodilo tesné víťazstvo Košíc nad Zvolenom 4:3. Do duelu lepšie vstúpili hráči hosťujúceho HKM, keď sa v 22. minúte k puku dostal pred bránkou Lukáš Jurík a poľahky prekonal domáceho gólmana Marcela Melicherčíka. Zvolenčania sa zakrátko ocitli v dvojgólovom vedení, v 26. minúte ušiel Tomáš Klíma a skóroval pomedzi Melicherčíkove nohy. Už o 23 sekúnd neskôr odpovedali domáci, zblízka sa presadil Jakub Suja.

O ďalších 13 sekúnd sa opäť menil stav duelu, Lukáš Jurík poslal hostí znova do vedenia o dva góly. Päťgólový koncert v druhej tretine uzavrel znížením na 2:3 veterán Peter Bartoš. Košičania v tretej tretine v rozmedzí 30 sekúnd dvakrát skórovali a otočili na 4:3.

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:83 5

Pozn.: HK 36 Skalica vylúčili zo súťaže (za tri kontumácie) a jej výsledky anulovali.
Pozn.: Popradu po skončení základnej časti odpočítajú tri body.

Legenda: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili nad Martinom hladko 3:0 a upevnili si štvrtú priečku v tabuľke. Po bezgólovej úvodnej tretine otvoril skóre na začiatku druhej Roman Tománek, ktorý na dvakrát prekonal Daniela Gibla v bránke hostí. Bystričania druhý raz udreli v 45. minúte, po peknej akcii a prihrávke od Tománka sa presadil Juraj Majdan. Ten istý hráč pridal po úniku tretí gól domácich päť minút pred koncom zápasu. Banská Bystrica dosiahla tretie víťazstvo po sebe v riadnom hracom čase.

V Žiline o víťazovi rozhodli nájazdy

HK Nitra triumfoval nad Pieštanmi 3:1. Na víťazstve domácich mali najväčší podiel legionári David Laliberté a Judd Blackwater. Prvý menovaný otvoril skóre stretnutia počas presilovej hry v 6. minúte prvej časti. Ďalšie presné zásahy videli nitrianski diváci až v tretej tretine, keď strelil víťazný gól stretnutia v presilovke Judd Blackwater. Hosťom sa ešte podarilo tri minúty pred koncom znížiť skóre na 1:2 presným zásahom obrancu Stanislava Hudeca. Finálnu podobu dal výsledku Filip Bajtek 42 sekúnd pred záverečnou sirénou. Zverenci Antonína Stavjaňu po nedeľňajšom víťazstve naďalej zostávajú na tretej priečke aktuálnej ligovej tabuľky.

Poprad zvíťazili na ľade Žiliny 3:2 po samostatných nájazdoch. Ústrednými postavami stretnutia boli útočníci oboch celkov, žilinský Milan Drevenák a popradský Patrik Števuliak. Obom sa v stretnutí podarilo streliť po dva góly. Prvý menovaný skóroval už v 5. minúte duelu, aby v tretej tretine pridal ďalší úspešný zásah. Števuliak na súperove góly zakaždým odpovedal. Zápas sa dostal až do samostatných nájazdov. V nich uspel presným zásahom center hostí Vladimír Lantoš, vďaka ktorému si „kamzici“ vybojovali dva body do aktuálnej ligovej tabuľky. Poprad tak naďalej zostáva na piatej priečke. Bod na nich strácajú práve „žilinskí vlci“.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 49. kolo – nedeľa:

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 5. Drevenák (M. Leško), 46. Drevenák (Drábek, Valášek) – 30. Števuliak (Bartečko, Kasík), 47. Števuliak, rozhodujúci sam. nájazd: Lantoš
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: R. Rapáč (Poprad) 10 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – M. Kollár, Šefčík, 1422 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek – M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Mendrej, Makovský – E. Švec, Róbert Huna, Konečný – Stupka, Š. Novotný, L. Handlovský – Drevenák, Valášek, Drábek – Ondruš, Dominik Rehák, Rogoň
Poprad: Kostúr – Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Jaborník, Kasík, Malina, Pařízek, Gaborčík – Koyš, Heizer, Bartečko – Matúš Paločko, Lantoš, Kroták – Mikula, L. Paukovček, R. Rapáč – Števuliak, Toma, Štrauch

HC Košice – HKM Zvolen 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Góly: 27. Suja (Tibor Varga, Hrnka), 32. P. Bartoš (R. Jenčík, Šoltés), 49. Boltun ( M. Dudáš, Suja), 49. Spilar (Macejko) – 22. L. Jurík (R. Puliš, Obdržálek), 26. T. Klíma (F. Fekiač), 27. L. Jurík
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, M. Novák – Gajan, Smrek, 3721 divákov

Zostavy:
Košice: Melicherčík – Deyl, M. Dudáš, Jankovič, E. Šedivý, P. Mikuš, Cebák, Pavúk, Macejko – P. Bartoš, R. Jenčík, Spilar – Hrnka, Suja, Tibor Varga – Milý, Češík, Šoltés – Matúš Chovan, Boltun, Hričina
Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, F. Fekiač, Habšuda – P. Zuzin, Brabenec, Misenev – R. Puliš, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík – Brendl, T. Klíma, Semorád

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 2:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 6. Laliberté (Blackwater, Milam), 48. Blackwater (Laliberté, M. Slovák), 60. Bajtek (M. Slovák) – 57. S. Hudec (Kolena)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: S. Saliji a S. Hudec (obaja Piešťany) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Holienka, Kacej, 2537 divákov

Zostavy:
Nitra: M. Valent – Ordzovenský, Milam, Milo, Baker, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, P. König – M. Slovák, Blackwater, Laliberté – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Kutálek, Beca, Pupák – Bajtek, Bene, E. Piačka
Piešťany: Adam Nagy – Nechala, Kotaška, R. Filip, Trefný, S. Hudec, Gipters, Svetlík, Gachulinec – J. Ručkay, Zálešák, S. Saliji – R. Tvrdoň, Školiak, Tibenský – J. Šimíček, Kolena, Hrehorčák – Belluš, Tomčák, Valo

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHC Martin 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 22. R. Tománek (Majdan, Bast), 45. Majdan (R. Tománek), 55. Majdan (Šmach, Kytnár)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák, Snášel – Synek, Orolín, 1610 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Košarišťan – I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Ivan Majeský, Sandgren – Majdan, Bast, R. Tománek – Bortňák, Kytnár, Bajaruns – Lunter, Zigo, Matoušek – Ambroz, M. Surový, J. Bezúch
Martin: Gibl – L. Matejka, Pokrivčák, Jáchym, T. Rusina, M. Dvořák, J. Dlouhý, Trávniček, Tomáš Varga – Surovka, Galamboš, F. Nemček – Jass, Sprukts, Cipulis – Poliaček, Murček, Uhrík – Kabáč, Jurášek, D. Rzavský

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.