Košice znížili stav série, u ‚baranov‘ rozhodli v nájazdoch

V nájazdoch o víťazstve Košíc rozhodli Bartoš s Lapšanským, na domácej strane neuspeli Handzuš a Hvila.BANSKÁ BYSTRICA 31. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Banskej Bystrice nepotvrdili dve víťazstvá z Košíc a vo štvrtok v domácom prostredí prehrali s úradujúcim šampiónom 1:2 po samostatných nájazdoch.

V semifinálovej sérii Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 hranej na štyri víťazstvá po štvrtku vedú 2:1. Štvrtý vzájomný duel oboch súperov sa uskutoční opäť pod Urpínom v piatok 1. apríla.

V úvode štvrtkového duelu síce mali šance košickí hokejisti, no skóre sa podarilo otvoriť domácim. V 13. min počas presilovej hry banskobystrickí „barani“ prekonal brankára Melicherčíka útočník Zigo, ktorého z pravej strany našiel Bast – 1:0. Vzápätí mohol v oslabení vyrovnať Bartoš, no trafil iba bočnú sieť bránky Bacashihuu.

Neskôr v úvodnej časti nepohodil ani voľný Jenčík, ktorý sa do zostavy Košíc vrátil po zranení. Čo sa Jenčíkovi nepodarilo v závere I. tretiny, vyšlo mu v úvode druhej. V 24. min ho z pravej strany našiel Cebák a skúsený útočník „oceliarov“ sa nemýlil.

V ďalšom priebehu stretnutia mali obe mužstvá niekoľko šancí na skórovanie, ale do konca tretej dvadsaťminútovky sa už skóre nezmenilo.

V predĺžení domáci skórovali do úmyselne posunutej bránky, rozhodcovia gól neuznali a nariadili trestné strieľanie. Triumf Banskej Bystrice však nezariadil Lunter, na rad potom prišli nájazdy. V nich o víťazstve Košíc rozhodli Bartoš s Lapšanským, na domácej strane neuspeli Handzuš a Hvila.

Hokej – Slovnaft play-off Tipsport ligy 2015/2016 – semifinále – tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – štvrtok:

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1) – stav série: 2:1
Góly: 13. Zigo (Bast, Šmach) – 24. Jenčík (Cebák), rozhodujúci sam. nájazd P. Bartoš
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Baluška – Smrek, Gajan, 2841 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Šmach, Ivan Majeský, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Bezúch, Sandgren – Majdan, Bast, R. Tománek – Hvila, Kytnár, Gillies – Matoušek, Zigo, Lamper – Bortňák, Handzuš, Lunter
Košice: Melicherčík – Deyl, Dudáš, Jankovič, Cebák, P. Mikuš, Macejko, Pavúk – M. Bartánus, Suja, Bicek – P. Bartoš, Jenčík, Spilar – Tibor Varga, Hrnka, Lapšanský – Milý, Češík, Boltun – Hričina

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články